UWAGA!

AZS Jański wicemistrzem Polski (tenis stołowy)

Reprezentacja Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego wywalczyła srebrny medal podczas XXIII Akademickich Mistrzostwach Polski.

W Częstochowie rozegrane zostały XXIII Akademickie Mistrzostwa Polski Wyższych Szkół Niepaństwowych w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 25 uczelni, a wśród nich reprezentacja Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu. Każda z drużyn, składająca się z trzech osób, musiała najpierw przejść przez fazę grupową. Elblążanie w składzie: Waldemar Moska, Marcin Głowacki i Michał Żydkiewicz trafili do grupy B mając za przeciwników dwa zespoły z Częstochowy: Akademię Polonijną oraz Wyższą Szkołę Lingwistyczną. Elblążanie tę fazę rozgrywek przeszli niemal jak burza - zarówno pierwszy, jak i drugi mecz wygrali po 4:0, co dało im I miejsce w grupie i awans do czołowej szesnastki. W 1/8 finału nasz zespół spotkał się ze zwycięzcą grupy G - Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu.
     - Nasi przeciwnicy w rozgrywkach grupowych pokonali 4:2 Wszechnicę Świętokrzyską Kielce oraz 4:1 Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu - informuje Marcin Głowacki, uczestnik imprezy. - Nie przeszkodziło nam to jednak w odniesieniu kolejnego zwycięstwa 4:0 i awansu do ćwierćfinału.
     W 1/4 finału, a więc w walce o awans do strefy medalowej na drodze elbląskiego zespołu stanęła drużyna Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej z Łodzi, w składzie której występował chińczyk Ha Feng Zhe. Korzystne losowanie par oraz bardzo dobra gra doprowadziła do kolejnego zwycięstwa w stosunku 4:0, mimo iż trzy pojedynki indywidualne kończyły się minimalnym zwycięstwem naszych zawodników 3:2.
     W półfinale reprezentacja Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego zmierzyła się z Wyższą Szkołą Gospodarki Krajowej z Kutna.
     - Niestety pokonanie zespołu z Łodzi, jednego z faworytów mistrzostw (obrońcy wicemistrzostwa sprzed 2 lat) spowodowało rozluźnienie i dekoncentrację w naszych szeregach - wyjaśnia Marcin Głowacki. - Efektem tego, mimo prowadzenia 1:0, było przegranie 3 kolejnych gier. Jednak w niemal już beznadziejnej sytuacji drużyna potrafiła się zmobilizować i z wyniku 1:3 doprowadzić do końcowego rezultatu 4:3, co oznaczało awans do finału.
     W finale elbląska drużyna zmierzyła się z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W drużynie rywali występowało trzech zawodników reprezentujących barwy I-ligowego klubu Dojlidy Białystok. Mimo podjęcia walki, elblążanie ulegli 1:4 pozostawiając jednak po sobie bardzo dobre wrażenie.
     W opiniach fachowców i obserwatorów elbląska drużyna była największą niespodzianką mistrzostw.
     
     Klasyfikacja końcowa mistrzostw (najlepsze 16 ekip z 25 startujących):
     1. miejsce Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania Białystok, 2. Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego WZ Elbląg, 3. Wyższa Szkoła Zarządzania Częstochowa, 4. Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej Kutno, 5. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna Łódź, 6. Wyższa Szkoła Biznesu NLU Nowy Sącz, 7. Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, 8. Wszechnica Świętokrzyska Kielce, 9. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki Supraśl, 10. Wyższa Szkoła Ekonomiczna Białystok, 11. Olsztyńska Szkoła Wyższa Olsztyn, 12. Akademia Polonijna Częstochowa, 13. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów, 14. Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki Częstochowa, 15. Wyższa Szkoła Handlu i Prawa Warszawa, 16. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna Skierniewice.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama