UWAGA!

Badmintoniści rozpoczęli walkę o Grand Prix Elbląga

 
Elbląg, Badmintoniści rozpoczęli walkę o Grand Prix Elbląga
fot. MOSiR

Ósmy już sezon Grand Prix Elbląga w Badmintonie można oficjalnie uznać za rozpoczęty. W pierwszych zawodach nowej edycji, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zagrali głównie zawodnicy znani z poprzednich lat, choć nie zabrakło także nowych twarzy.

W pierwszych w nowym sezonie zawodach wystartowały 4 zawodniczki, 13 zawodników, 4 pary deblowe pań, 5 par deblowych panów oraz 8 par mieszanych (mikst). Jak na inaugurację sezonu przystało, zawody stały na wysokim poziomie, a mecze momentami były bardzo wyrównane. To zapowiada kolejny ciekawy sezon w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
       Do rywalizacji w grach singlowych kobiet zgłosiły się cztery przedstawicielki płci pięknej, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Najlepiej przy siatce poradziła sobie, czołowa zawodniczka poprzednich edycji Dorota Rajczyk-Gałkowska, która w trzech meczach nie straciła nawet seta. Na początek pokonała 2:0 Jolantę Grzelak, następnie okazała się lepsza od Edyty Kordali, by na koniec, także 2:0, ograć Agnieszkę Butkus. Drugie miejsce przypadło Edycie Kordali, trzecia sklasyfikowana została Jolanta Grzelak, a na czwartym miejscu zawody ukończyła Agnieszka Butkus.
       Największa frekwencja w pierwszych zawodach nowej edycji dopisała wśród mężczyzn w kategorii powyżej 40 lat. Tu na starcie stanęło ośmiu zawodników, z których najlepiej zaprezentował się Jacek Kosmaczewski. Zwycięzca tej kategorii w pierwszym meczu ograł 2:0 Artura Kuźmickiego, ale w dwóch kolejnych pojedynkach wygrane nie przyszły już tak łatwo. Zarówno pojedynek z Rafałem Sawaniewskim jak i mecz finałowy z Markiem Kallasem były bardzo zacięte i wyrównane. Ostatecznie w obu przypadkach Jacek Kosmaczewski zwyciężył 2:1. Natomiast pięciu zawodników wzięło udział w rywalizacji mężczyzn w kategorii do 39 lat. Tu pierwsze miejsce wywalczył Sławomir Narusz, który w decydującym meczu ograł drugiego w klasyfikacji Lucjana Kirola. Trzecia lokata przypadła Wojciechowi Zabłockiemu.
       Natomiast w deblu mężczyzn do rywalizacji zgłosiło się pięć par. Od początku bardzo dobrze radzili sobie Jacek Kosmaczewski i Sławomir Narusz, którzy dwa pierwsze pojedynki wygrali 2:0, by w finale, takim samym stosunkiem, ograć parę Marek Kallas/Radosław Rostankowski. Trzecia lokata przypadła duetowi Lucjan Kirol/Mariusz Kirol. Wśród pań triumfowała para Ewa Dębogórska/Dorota Rajczyk-Gałkowska, a w mikstach zwyciężył duet Dorota Rajczyk-Gałkowska/Sławomir Narusz.
       Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce GP Elbląga w Badmintonie. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 25 października o godz. 9 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8–8.45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama