UWAGA!

Baltic Cup czas zacząć

 
Elbląg, Baltic Cup czas zacząć
fot. studioPM fotografia

Kombinacją dziesięciu tańców dzisiaj, 17 października o godz. 14 juniorzy rozpoczną piętnastą, jubileuszową edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”. W Centrum Sportowo-Biznesowym przez trzy dni będą trwały turniejowe zmagania tancerzy z całego świata.

Piękno tańców standardowych, gorące latynoamerykańskie rytmy oraz popisowe występy mistrzów – na trzy dni Elbląg stanie się stolicą tańca. Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi tańczą do muzyki na żywo. Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna. Prestiż imprezy podnoszą sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata. Imprezę prowadzi niezmiennie od lat Danuta Niemczynowicz, dzięki której” Baltic Cup” ma swój niepowtarzalny klimat.
       Jak co roku, nie zabraknie tanecznych pokazów w wykonaniu mistrzów. Tych, którzy nie byli na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych, nie może zabraknąć na festiwalu. W Centrum Sportowo-Biznesowym Formacja Jantar-Elbląg wystąpi ze swoim popisowym występem. Podczas gali finałowej, w sobotę, będzie można obejrzeć również taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów boogie woogie.
       - Miłośnicy tańca, podczas festiwalu, będą mogli także oglądać dwie wystawy w Centrum Sportowo-Biznesowym – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest organizatorem „Baltic Cup”. - Pierwsza wystawa jest zdjęciową podróżą przez dotychczasowe 14. lat „Baltic Cup”, a druga została przygotowana z okazji 20-lecia elbląskich formacji tanecznych.
       W turniejowych zmaganiach wystąpią także elblążanie.
       - Wszystkie pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” tańczą na „Baltic Cup”. Bez względu na to, jakie mają szanse, bo wiedzą, że na takim turnieju zmierzą się z najlepszymi i będą mogli sprawdzić, jaki taneczny poziom osiągnęli na początku sezonu – dodaje Antoni Czyżyk.
       Miłośnikom tańca nie trzeba przypominać, że „Baltic Cup” to prestiżowy festiwal i największa tego typu impreza w rejonie Morza Bałtyckiego. Niezdecydowanym podpowiadamy, że sportowych emocji podczas tej imprezy nie zabraknie. Owacje na stojąco dla najlepszych, łzy wzruszenia tancerzy, których setki godzin ćwiczeń zostały docenione przez jurorów – to wszystko tylko na „Baltic Cup”.
      
       Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) – 80 zł. Bilety można kupować w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz przed imprezą w kasie Centrum Sportowo-Biznesowym (przy ul. Grunwaldzkiej 135).
       Program
       Piątek (17 października)
       14.00 Junior I (10 dances)
       Junior II (10 dances)
       15.00 Youth Open 10 Dances
       17.00 Juveniles I + II (8 dances)
       18.00 Rising Stars STANDARD
       19.00 Rising Stars LATIN
      

 


       Sobota (18 października)

       LOTOS CUP
       10.00 Youth Open STANDARD
       Junior I Open LATIN
       11.00 Juveniles I + II STANDARD
       12.00 Junior II LATIN
       13.30 WDSF World Open STANDARD
       14.30 Juveniles I (under 9 years; 6 dances)
       Youth Open under 21 LATIN
       16.00 Senior I Open STANDARD
       Senior II Open STANDARD
       19.00 Gala
      
       Niedziela (19 października)

       SPECJAL CUP
       10.00 Youth Open LATIN
       Junior I Open STANDARD
       11.00 Juveniles I + II LATIN
       12.00 Junior II Open STANDARD
       13.30 WDSF International Open LATIN
       14.30 Senior I Open LATIN
       Senior II Open LATIN
       15.30 Youth Open under 21 STANDARD
       19.00 Gala
      
       Patronatem honorowym imprezę objęli: Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Elblaga Jerzy Wilk.
       Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar”, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation.
       Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
      
       Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS S.A.
       Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., DRUKARNIA OPEGIEK Sp. z o.o., Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej Paters, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 83" Sp. z o.o.
      

Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • moim skromnym zdaniem w grupie tańców standartowych najlepsza była para z Włoch egzewko para z numerem 106.Z przyjemnośćią obserwowałam pokaz. Mimo że pary zderzyły się na parkiecie. Nie rozumiem tylko dlaczego tak często dochodziło do zderzeń par na parkiecie. Jestem pod wrażenim tańca pary z numerem 106.Wasz pokaz to doznanie. Stolik nr. 19
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  małgorzataKazimierowska(2014-10-18)
 • Tylu sponsorów a bilety drogie, jeśli chcesz coś zobaczyć z bliska to i tak przy stolikach nie miejsca, są pozajmowane przez rodziny i znajomych tancerzy. Brak numeracji miejsc panie Czyżyk!
 • jak zwykle najlepsza impreza taneczna jest w Elblągu (B C), wiele pozytywnych doznań na uwagę zasługuje orkiestra - wspaniała
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  uczestnik(2014-10-19)
 • wawro grzybbbbb
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sdvguci(2014-11-17)
Reklama