UWAGA!

Baltic Cup już za tydzień

 
Paulina Biernat i Stefano Terrazzino,
Paulina Biernat i Stefano Terrazzino, fot. nadesłana

Stefano Terrazzino i Paulina Biernat zatańczą na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup. Tancerzy znanych m.in. z „Tańca z gwiazdami” będzie można zobaczyć w pokazach specjalnych na wieczornej gali w sobotę, 19 października.

- Zaczynałem późno miałem 16 lat. Właściwie zmobilizował mnie mój tata, który lubił tańczyć i miał nawet przezwisko ”Disco King” - tak wspomina swoje początki Stefano Terrazzino.
       Z nieśmiałego nastolatka, przeobraził się w tancerza, który dwukrotnie zdobył Kryształową Kulę w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”, tańcząc z Kingą Rusin i Agatą Kuleszą. Reprezentuje najwyższą klasę S w stylu Latynoamerykańskim.
       Wraz ze swoją obecną partnerką Pauliną Biernat w 2011 roku zwyciężyli w finale IDSF PD South American Dance Show European Cup, a do ich sukcesów można zaliczyć również półfinał International Championship 2009 Professional Rising Star oraz ćwierćfinał UK Open 2010 Professional Rising Stars.
       Paulina Biernat ze Stefano Terrazzino oprócz startów w turniejach tanecznych występują również w spektaklu „I move you”. Przedstawienie opowiada o trzech światach, w których wprowadzają nas trzy zupełnie inne od siebie duety taneczne. Steffano Terrazzino i Paulina Biernat, występują tam obok Anny Głogowskiej i Jana Klimenta oraz Janji Lesar i Krzysztofa Hulboja. Świetnie oceniane kostiumy do tego spektaklu zaprojektował Stefano Terrazzino. O spektaklu pisano: „Taniec w „I Move You” jest na najwyższym możliwym w Polsce poziomie...” Nowa Siła Krytyczna (e-teatr.pl). Spektakl, mający swoją premierę w marcu, jest grany w Studio Buffo.
      
       Oprócz występów w turniejach i teatrze Stefano Terrazzino ma również inne zainteresowania, tancerz śpiewa i wydał swoją solową płytę, występował również w wielu polskich serialach, m.in. Na Wspólnej, Samo życie, Usta, usta czy Hotel 52.

 


       Parę będzie można obejrzeć podczas 14. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Paulina Biernat i Stefano Terrazzino zatańczą w sobotę, 19 października. Tego dnia odbędą się taneczne turnieje w kategoriach: open standard i open latin w różnych kategoriach wiekowych, kombinacji 6 tańców oraz w najważniejszej kategorii tego wieczoru – WDSF World Open Standard.
       Finał tanecznych zmagań będzie można oglądać na wieczornej gali o godz. 19.
      
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 18 - 20 października w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135.
      
       Bilety na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup do nabycia w kasie oraz on-line.
      
      

Patronem medialnym imprezy jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)