UWAGA!

Baltic Cup po raz piętnasty

 Elbląg, Baltic Cup po raz piętnasty

Taneczne show mistrzów Polski boogie woogie, popisowy występ elbląskiej formacji, a przede wszystkim turniejowe zmagania par z całego świata – to wszystko tylko na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, który rozpocznie się już w piątek, 17 października i potrwa do niedzieli. Na trzy dni do Elbląga przyjadą tancerze z całego świata. Nie zabraknie par m.in. z Włoch, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Estonii, Finlandii, Izraela i Chin. - Elbląg będą reprezentowali tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest organizatorem festiwalu.

Trzydniowe święto tańca
       15. edycja „Baltic Cup” będzie bogata w atrakcje. To, co najważniejsze w turnieju to tancerze, którzy będą rywalizowali pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej. W piątek (17 października) od godz. 14 w kombinacji 10 tańców będą zmagali się juniorzy. Tak rozpocznie się trzydniowe święto tańca w Elblągu.
       W sobotę i niedzielę od godz. 10 będzie można oglądać turniejowe występy dorosłych par. A będzie na co popatrzeć! Tancerze z całego świata dadzą popis swych umiejętności w rankingowym turnieju WDSF Word Open Standard. Rozegrany zostanie także turniej WDSF International Open Latin. Najlepsze pary będzie można oglądać podczas gali finałowej. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę finałowe pary będą tańczyły do muzyki na żywo. Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna wraz z solistami.
      
       Mistrzowie boogie woogie
       Podczas „Baltic Cup” nie zabraknie także popisowych występów w wykonaniu mistrzów. W sobotę (18 października) będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów boogie woogie. Para ta odnosi sukcesy nie tylko na polskich parkietach, ale także na arenie międzynarodowej. Mają na swoim koncie tytuły mistrzów Polski i wicemistrzów świata, a w światowym rankingu aktualnie znajdują się na czwartym miejscu.
       - Po raz pierwszy wystąpią w Elblągu, po raz pierwszy na „Baltic Cup”. Takiego pokazu jeszcze na festiwalu nie mieliśmy – mówi Antoni Czyżyk. – Taniec boogie woogie jest bardzo dynamiczny, bogaty w podnoszenia i elementy akrobatyczne. Występy rodzeństwa Cherubińskich, które jest najlepszą polską parą w tym stylu, są niezwykle widowiskowe i nagradzane owacjami na stojąco.
      
       Dwie wystawy

       Z pewnością burzą oklasków publiczność nagrodzi również występ elbląskiej formacji, która wystąpi z pokazem podczas „Baltic Cup”. Miłośnicy tańca, podczas festiwalu, będą mogli także oglądać dwie wystawy w Centrum Sportowo-Biznesowym. Pierwsza będzie zdjęciową podróżą przez dotychczasowe 14. lat „Baltic Cup”, a druga została przygotowana z okazji 20-lecia elbląskich formacji tanecznych.
       - Autorami zdjęć są m.in. Studio PM i Włodzimierz Wawro – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur z biura organizatora festiwalu.
      
       Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na trzydniowe, międzynarodowe święto tańca. Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) – 80 zł. Bilety można rezerwować i kupować w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” lub przez www.swiatowid.elblag.pl.
      

       Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar”, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation.
      
       Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

       Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS S.A.
       Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., DRUKARNIA OPEGIEK Sp. z o.o., Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej Paters, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 83" Sp. z o.o.

        
Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama