UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bażantarnia dla wytrwałych

Elbląg, Bażantarnia dla wytrwałych
fot. Anna Dembińska

Dzisiaj (26 września) w Parku Leśnym Bażantarnia odbył się pierwszy Elbląski Półmaraton Bażant 2010 zorganizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Truso. Wzięło w nim udział ponad stu zawodników w różnych przedziałach wiekowych. Zobacz fotoreportaż.

Pogoda dopisała, więc pierwszy Elbląski Półmaraton Bażant 2010 przyciągnął zarówno wielu kibiców, jak i chętnych do udziału w wyścigu. Głównym celem imprezy było promowanie Elbląga oraz popularyzowanie biegania. Na starcie zgromadziło się ponad stu miłośników biegów długodystansowych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dystansem 21096 m. Do biegu w "Bażancie" uprawnione były zarówno osoby indywidualne, zawodnicy klubów, jak i uczniowie, którzy ukończyli 18. rok życia. W biegu mogli więc wziąć udział wszyscy sympatycy tej dyscypliny sportowej zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Godnym podkreślenia jest fakt, że udział w półmaratonie wzięło wiele osób starszych. Niejeden młokos nie może pochwalić się tak dobrą kondycją, jak startujący w dzisiejszym wyścigu starsi panowie. Jednym z nich był pan Lucjan, elblążanin,biegający codziennie od lat:
       - Bieganie uprawiam codziennie od lat, a w maratonie startuję już ósmy sezon. Biegałem bowiem w maratonach organizowanych w rożnych stronach Polski. Startowałem również w poprzednich elbląskich tego typu imprezach. Polska nie jest narodem zbytnio usportowionym, ale myślę, że powoli rośnie świadomość Polaków w związku z uprawianiem sportów i zmienia się mentalność ludzi w tej kwestii. Wcześniej zdarzało mi się bowiem, że ludzie zaczepiali mnie na ulicy pytając, po co w ogóle biegam, a teraz ta tolerancja jest większa i reakcja na biegających pozytywna.
       Niektórzy uczestnicy w półmaratonie brali udział po raz pierwszy:
       - Nigdy jeszcze pokonywałem tak długiego dystansu. - mówi pan Tomek - Biegam od jakiegoś czasu rekreacyjnie. Biorąc udział w dzisiejszej imprezie, chcę się sprawdzić i nie liczę na żaden wysoki wynik, chcę po prostu przebiec ten odcinek, sprawdzić swoje siły. Myślę, że Polacy są narodem coraz bardziej usportowionym i mają coraz większą świadomość, jak ważne dla zdrowia jest uprawianie sportów. Widać to chociażby po dzisiejszym maratonie, który został zorganizowany w Warszawie.
       Wzięło w nim udział ponad 5 tysięcy osób. Również w Bażantarni coraz więcej ludzi biega, czy uprawia nordic walking.
       W ramach dzisiejszej imprezy zorganizowano również inne biegi towarzyszące (bieg na 500 m dla dzieci do 10. roku życia, Grand Prix na 7032 m, Grand Prix na 2000 m i Nordic Walking). Kilkunastoletnia Kinga wzięła udział w biegu na 2000 m: - Bieganie trenuję codziennie, uprawiam triatlon czyli bieganie, pływanie i jazdę na rowerze. Bieganie to moja pasja, dziś wystartuję na dystansie 2000 m.
       - Pomysłodawcą pierwszego Elbląskiego Półmaratonu Bażant 2010 jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Truso - mówi Stanisław Szczepański, prezes MOS Truso i główny organizator imprezy - Początkowo mieliśmy zamiar po trzyletniej przerwie zorganizować Cross Maraton. Nie udało się. Udało się natomiast zorganizować dzisiejszy półmaraton. Zawodnicy startujący w półmaratonie muszą być pełnoletni, natomiast górna granica wiekowa nie jest oczywiście określona. W dzisiejszym biegu może wziąć udział każdy, kto skończył osiemnasty rok życia. Bażantarnia jest wymagającym terenem, urozmaiconym, pagórkowatym, dlatego też w naszym wyścigu mogą wziąć udział tylko dorośli - dodał. - W dzisiejszym wyścigu biorą udział zawodnicy nie tylko z Elbląga i okolic, ale także z różnych stron Polski: z Warszawy, Bydgoszczy, Kwidzyna, Olsztyna, Gdańska. Część osób bierze udział w takim wyścigu po raz pierwszy, część jest zaprawionymi biegaczami, jak np pan Czesław Nowak, który ma za sobą wiele startów w maratonach w różnych zakątkach Polski i świata. W biegu bierze też udział Bartosz Mazerski [jak się później to pan Bartosz został zwycięzcą dzisiejszego "Bażanta" - DK], doświadczony maratończyk, który brał również udział w zagranicznych maratonach. Mam nadzieję, że "Bażant" będzie kontynuowany również w kolejnych latach.
       Zwycięzcą pierwszego Elbląskiego Półmaratonu Bażant został: Bartosz Mazerski (1:15,43) Drugie miejsce zajął Paweł Tadejewski (1:18,25) i trzecie miejsce Andrzej Luśnia (1:20,34). Więcej informacji na stronie ZSO Truso. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama