UWAGA!

Będzie hala i dach nad lodowiskiem

 Elbląg, Henryk Słonina
Henryk Słonina

Prezydenta Henryk Słonina spotkał się z elbląskimi działaczami sportowymi. Głównym tematem spotkania było wspieranie finansowe elbląskich klubów, utrzymanie przez urząd bazy sportowej na terenie miasta oraz plany inwestycyjne na najbliższe lata.

Wiceprezydent Marek Gliszczyński oświadczył, że założenia polityki elbląskiego samorządu w zakresie kultury fizycznej sportu i turystyki sprowadzają się do trzech podstawowych elementów: tworzenia warunków do rozwoju sportu na terenie Elbląga, podejmowania działań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz utrzymania i zapewnienia niezbędnej bazy sportowej na terenie miasta.
     Od dłuższego czasu władze miasta przyjęły politykę nieodpłatnego udostępniania bazy sportowej organizacjom sportowym, klubom oraz stowarzyszeniom. Jest to o tyle istotne, że obecna trudna sytuacja w ruchu sportowym uniemożliwiłaby wielu klubom prowadzenie działalności, w sytuacji, kiedy musiałyby one płacić za korzystanie z bazy. Także dla wielu klubów oraz organizacji wielkim udogodnieniem jest także nieodpłatne korzystanie z lokali użytkowych, w których mogą posiadać swoje siedziby i tam prowadzić działalność. Dużym wsparciem ze strony miasta jest także włączanie się urzędu w organizację lub współorganizację imprez sportowych.
     Kolejnym ważnym tematem poruszanym na spotkaniu były plany inwestycyjne. W ostatnich latach z pieniędzy miasta wyremontowano halę sportową przy ul. Kościuszki, socjalną sześć krytej pływali, ogrodzenie i trybuny na stadionie przy ul. Agrikola oraz zmodernizowano przystań kajakową przy ul. Radomskiej. Do ostatnich inwestycji zaliczyć można oddanie do użytku sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12, kompleksu sportowego przy ul. Saperów, kortów tenisowych przy ul. Agrikola oraz sztucznie mrożone lodowisko przy ul. Karowej.
     Najistotniejszą inwestycją na terenie miasta, która w sposób zdecydowany poprawi bazę sportową oraz stworzy nowe warunki do uprawiania szeregu dyscyplin sportowych, jest budowa hali widowsikowo-sportowej. Historia budowy tego obiektu sięga lat osiemdziesiątych. Z różnych jednak powodów prace zostały przerwane, a ich wznowienia nie doczekaliśmy się do dnia dzisiejszego. Z perspektywy bieżących możliwości technicznych oraz zapotrzebowania podjęto decyzję o zmianie lokalizacji budowy tego obiektu. Według najnowszych planów hala ta ma stanąć przy ul. Grunwaldzkiej na wolnym terenie pomiędzy politechniką a osiedlem mieszkaniowym. Zdaniem władz miasta nowa lokalizacja jest znacznie korzystniejsza, zapewnia łatwiejszy dojazd oraz umożliwia wybudowanie odpowiedniej wielkości parkingów samochodowych potrzebnych na duże imprezy sportowe. Na dzień dzisiejszy opracowywana jest dokumentacja techniczna, która gotowa ma być w końcówce maja br. Koszt budowy tego zadania planowany jest na 30 mln. zł. Budowa hali znajduje się na liście inwestycji urzędu marszałkowskiego z konkretnym dofinansowaniem, a wniosek budowy tego obiektu został zaakceptowany przez Urząd Kultury Fizycznej. W nowej hali przewiduje się pełnowymiarowy obiekt sportowy do wszystkich dyscyplin halowych, z trybuną na 2500 widzów i pełnym zapleczem do odnowy biologicznej. Obiekt ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych.
     Drugą pod względem prestiżowym inwestycją jest budowa zadaszenia nad sztucznym lodowiskiem. Projekt zadaszenia będzie gotowy w końcówce sierpnia br., a koszt inwestycji wyniesie 14 mln. zł. Przewidziano także budowę trybun na około 600 miejsc, a wszystko to będzie stanowiło bazę treningową dla elbląskich łyżwiarzy. Oprócz tych inwestycji w planach ujęta została budowa sal sportowych przy Gimnazjum nr 7 i 9. Koszt każdej z nich wyniesie 4,5 mln zł, a prace nie powinny potrwać dłużej niż do 2004 roku. Sale te wyposażone będą w pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kocham pana Henryka i Marka też kocham!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena Gorgonowa(2002-03-06)
 • Brakuje tylko terminu rozpoczęcia budowy.
 • słodkie marzenia :) a wybory juz we wrzesniu :))) wkońcu trzeba się podlizać mieszkańcom :P ciekawe czy chociaż jeden z tych obiektów powstanie. Obiecanki cacanki, a glupiemu radość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja to ja(2002-03-07)
 • Slyszalem jakis czas temu o planach stworzenia w Elblagu sciany wspinaczkowej. Moim zdaniem jest to swietny pomysl i w pelni pokrywa sie z opisanymi w artykule planami wladz miasta dotyczacymi rozwoju sportu. Skoro projekt obiektu jest jeszcze tworzony, to moze nalezaloby uwzglednic w nim miejsce na sciane wspinaczkowa Panowie Urzednicy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wspinacz(2002-03-07)
 • Pomysl sciany jest o.k. - ale propozycje jej umiejscowienia byly kiepskie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czlowiek z Doliny M(2002-03-07)
 • Mysle, ze nie ma lepszego miejsca na sciane wspinaczkowa niz hala sportowa. Wtedy bylaby dostepna caly rok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wspinacz(2002-03-07)
 • DO REDAKCJI: Zamiast zdjęcia "naszeo kochanego" pana prezydenta proponuję zamieścić zdjęcie lodowiska. Tyle miałem do skomentowania.
 • Do ostatnich inwestycji zaliczyć można oddanie do użytku sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12, kompleksu sportowego przy ul. Saperów, kortów tenisowych przy ul. Agrikola oraz sztucznie mrożone lodowisko przy ul. Karowej. kompleksu sportowego przy ul. Saperów czy ktoś może powiedzieć gdzie to jest i co wchodzi w skład tego "kompleksu" bo o ile wiem jest to tylko niedokończony stadion lekkoatletyczny jeżeli z taką samą konsekwencją powstanie hala sportowa to obawiam się, że tego chyba nie doczekamy gratuluję dobrego samopoczucia wszystkim naszym prezydentom cóż niedługo wybory samorządowe trzeba czymś mydlić oczy wierny wielbiciel
 • Czyzby Drzazge zamknieto. Brak jego wspanialych dowcipow. Jezeli nie zamknieto to chyba go Szanowna Redakcja portEl-a wyciszyla.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bogdan, Hamburg(2002-03-08)
 • Bogdan: nie żartuj, swoje teksty podpisuję ostatnio imionami kobiet i jakieś nazwisko. Redaktor Naczelny portElu będąc na rynku w sukiennicach pod arkadami, nie bacząc na zakaz skrobania, aborcjonuje mnie do krwi ostatniej. Nawet jak piszę o kiszeniu ogórków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-03-08)
 • i tak udupi te wybory ma 30 procętowe poparcie bezrobotnych
 • Ludzie czy wy naprawde nie myslicie!! Kto to wpadl na pomysl zeby robic hale sportowa aż na Grunwaldzkiej!!! Nie widac żebyscie zuważyli że wiekszosc ludzi która przychodzi na. na mecze na ul. Kościuszki to ludzie z zawady ajak hala bedzie tak daleko to elblaskie zespoly kompletnie straca widownie!!! Ludzie niby jestescie tacy wspaniali i zadzicie to ruszcie troche muzgami!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LoL!!:/(2002-03-14)
Reklama