UWAGA!

Bezpieczeństwo na pierwszym planie (piłka nożna)

Walcząca o awans do nowej II ligi elbląska Olimpia za niespełna dwa tygodnie rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2007/08. Poniżej zapis rozmowy z prezesem Sekcji Piłki Nożnej KS Olimpia Elbląg Maciejem Romanowskim.

Bartek Piór: Panie prezesie, runda rewanżowa zbliża się wielkimi krokami. W jakim miejscu jest teraz Olimpia, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym?
     Maciej Romanowski: Sportowo jesteśmy w zasadzie przygotowani w 90 proc. Dopinamy szczegóły dotyczące transferów, pozostało nam jeszcze dwóch zawodników, z którymi chcemy podpisać umowy. Sprawy stricte sportowe chcemy zamknąć przed obozem, który rozpoczyna się we wtorek 4 marca, a kończy w sobotę 8 marca. Inaczej mają się sprawy, nazwijmy to, organizacyjne. Punktem pierwszym i priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo na stadionie. Chcemy, by wszyscy kibice, którzy będą przychodzili na nasze mecze, mogli z przyjemnością i w spokoju przez pełne 90 minut oglądać dobre mecze w wykonaniu naszych piłkarzy. W tej rundzie mamy dwa mecze tzw. podwyższonego ryzyka z OKS 1945 Olsztyn i Radomiakiem Radom, na których spodziewamy się sporych grup kibiców spoza Elbląga. Właśnie teraz jesteśmy w trakcie negocjacji z dwoma dużymi firmami ochroniarskimi, wybierzemy jedną z nich i podpiszemy umowę na całą rundę, ze szczególnym uwzględnieniem tych dwóch wspomnianych meczów. Już dziś mogę powiedzieć, że kibice przyjezdni będą mogli kupić bilety wyłącznie w przedsprzedaży w macierzystych klubach, obowiązywała będzie przy zakupie lista imienna i na jej podstawie zostaną wpuszczeni na nasz stadion. Wszystkich zapraszamy, ale reguły panujące już od jakiegoś czasu w wyższych ligach czas przenieść na nasz grunt. Nie będzie możliwości zakupu wejściówek tuż przed meczem. Sposób dystrybucji biletów dla naszych kibiców pozostaje bez zmian. Zgodnie z tradycją ceny biletów zostaną utrzymane - loża honorowa 10 zł, trybuna prosta od Gimnazjum - 5 zł i łuk za bramką od Agrykola - 3 zł. Na dwa mecze, na których będzie zwiększona ochrona, zmuszeni jesteśmy jednak podnieść ceny wejściówek i tak wejście na trybunę prostą wynosić będzie 10 zł, a na łuk 5 zł. Wejściówki dla kibiców spoza Elbląga na łuk od ul. Wspólnej kosztować będą 10 zł. Jeśli wszystko będzie przebiegało bez zarzutu, to zwyczajem lat ubiegłych nawiążemy współpracę z klubem kibica, dobre zachowanie będziemy nagradzać. Wiemy, że nasi kibice w kwestii dopingu i organizacji opraw są najlepsi w tej lidze i jeśli będzie dobra wola i zachowanie, to będzie też nagroda z naszej strony.
     
     Czyli największą zmianą jest ta, że na każdym meczu obecne będą nowe siły w postaci wyspecjalizowanej agencji ochrony. To chyba wymusi pewną zmianę zachowań i przyzwyczajeń elbląskich fanów?
     Oczywiście. Od pierwszego spotkania z Mazowszem Grójec 22 marca będziemy współpracowali z profesjonalną firmą. Wszyscy będziemy się uczyli tej współpracy, liczę na zrozumienie kibiców. To jest nieuchronne i mam nadzieję, że po ostatnim spotkaniu sezonu wszyscy będziemy zadowoleni. To są nowe zasady, nowe wymogi, w tym PZPN, i jesteśmy, jeśli chcemy grać przynajmniej w III lidze, a zaraz daj Boże w II, zobligowani do ich przestrzegania.
     
     To może parę słów o stronie sportowej. W wtorek 4 marca Olimpia rozpoczyna krótkie czterodniowe zgrupowanie w Kętrzynie, podczas którego rozegra dwa mecze kontrolne z Granicą Kętrzyn i Mrągowią Mrągowo. Niewykluczone, że z ligi wycofa się Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, z którą Olimpia miałaby zainaugurować rundę wiosenną. Proszę przybliżyć kibicom, jak będą wobec tego wyglądały dwa ostatnie tygodnie przed ligą?
     Nie patrzymy na inne drużyny, czy się wycofują, czy się zbroją. Robimy swoje. Uważam, że trener ma do dyspozycji bardzo młody, ale zarazem dobry, mocny, jak na te warunki, skład. Zespół wygląda i gra ciekawie, to pokazał choćby ostatni sparing z trzecioligowym Rodłem, gdzie byliśmy wyraźnie lepsi. Cieszy postawa rezerw i dublerów, którzy mocno walczą o miejsce w pierwszej jedenastce. Z tej strony wszystko idzie w dobrym kierunku. Ambicja, praca, talent, ale i sportowe zachowanie, tego będziemy przestrzegali. Jest regulamin nagradzania, ale zawodnicy muszą pamiętać, że istnieje także taryfikator kar, który w razie potrzeby będzie bezwarunkowo egzekwowany. W lidze nie ma czasu na dyskusje, przepychanki. Swoją wyższość trzeba potwierdzić wyłącznie grą, zaangażowaniem i dominacją na boisku. Wszystko, co złe, będziemy się starali na bieżąco rugować i eliminować. Olimpia to marka, a gra w jej barwach musi zobowiązywać do przestrzegania określonych reguł. Nie ma miejsca na nieodpowiedzialne zachowania i amatorszczyznę.
     
     Zwyczajem poprzednich lat każdy z kibiców może choć w części wesprzeć swój klub przeznaczając 1 proc. należnego podatku na KS Olimpia. Kibice pytają, czy przekazane przez nich pieniądze trafią akurat na konto najbliższej ich sercom sekcji piłkarskiej?
     Tak. Są pewne ustalenia wewnętrzne, które powodują, że cały mechanizm przekazywania 1 proc. odbywa się bardzo sprawnie. W ubiegłym roku otrzymaliśmy blisko 2 tysiące złotych z tego tytułu, w tym mam sygnały, że będzie podobnie, a może lepiej. Zachęcam gorąco wszystkich kibiców Olimpii do przekazania jednego procenta na Olimpię, każdy z nich będzie wówczas sponsorem klubu i każdemu z nich z tego miejsca pragnę gorąco podziękować za wsparcie. Dziękuję za życzliwość i zrozumienie w sprawie 1 proc. dla piłkarzy. Wystarczy wpisać w druku rozliczenia rocznego PIT KS Olimpia Elbląg nr KRS 0000031017, nr konta 55 1160 2202 0000 0000 6769 2622 i kwotę, która stanowi 1 proc. podatku dochodowego.
     
     Przed startem sezonu kibice mogli zobaczyć piłkarzy na uroczystej prezentacji, odprawiona została również msza święta w intencji Olimpii. Czy tym razem będzie podobnie?
     Tak. 12 marca organizujemy na stadionie spotkanie z mediami, będzie możliwość przeprowadzenia wywiadów, zrobienia zdjęć piłkarzom, całemu sztabowi, to element naszych umów ze sponsorami, z którego z przyjemnością się wywiążemy. Natomiast w czwartek 13 marca o godz. 18 w kościele Świętej Rodziny na Zawadzie duszpasterz elbląskich sportowców ks. Paweł Guminiak odprawi mszę świętą w intencji naszego klubu. Zaraz po mszy w Centrum Handlowym „Ogrody” odbędzie się uroczysta prezentacja zespołu, na którą serdecznie zapraszam wszystkich kibiców.
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama