UWAGA!

Bezpieczny stadion

 Elbląg, Bezpieczny stadion

Działacze IV-ligowej Poloni Olimpii spotkali się z elbląskimi kibicami. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo na imprezach sportowych.

Czasy, kiedy na obiekty sportowe przychodziły całe rodziny, by w kulturalny sposób dopingować ulubiony zespół, już dawno minęły i kto wie, czy kiedykolwiek powrócą. Przyczyną takiej sytuacji jest agresywne zachowanie kibiców i brak odpowiedniego bezpieczeństwa na stadionach. Przypomnijmy, że tylko w rundzie jesiennej tego sezonu kilkakrotnie elbląscy kibice wywoływali ekscesy na meczach zarówno w Elblągu, jak i w innych miastach, co w konsekwencji odbiło się na i tak już ubogiej kasie klubu.
     
     Stadionowi groziło zamknięcie
     W związku z zajściami dwukrotnie elbląskiemu stadionowi groziło zamknięcie, a klub kilkakrotnie płacił kary za zachowanie elbląskich kibiców.
     - W rundzie jesiennej sezonu 2001/2001 kilkakrotnie nasi kibice niewłaściwie zachowywali się na obiektach sportowych, co negatywnie wpłynęło na wizerunek klubu - twierdzi Bernard Kowalski, dyrektor klubu. - Z tego powodu klub poniósł także starty materialne w postaci zdewastowania stadionu oraz kar finansowych nałożonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Zostaliśmy ukarani za mecze w Iławie, Małdytach, Braniewie oraz ostatni mecz na własnym stadionie ze Startem Nidzica.
     
     Trzeba dogadać się z kibicami…
     By sytuacje takie nie powtarzały się w przyszłości, zorganizowano spotkanie działaczy elbląskiej Polonii Olimpii z przedstawicielami kibiców. Podczas spotkania działacze dokładnie przedstawili kibicom, jak ich zachowanie wpływa na wizerunek i finanse klubu.
     - Nie ukrywam, że kibice zgodzili się z naszymi zarzutami - twierdzi dyrektor klubu. - Sami stwierdzili, że tego typu sytuacje nie powinny się już powtórzyć. Ich zdaniem były to wybryki tylko nielicznej grupy i zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby takie incydenty więcej już nie miały miejsca. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jak kibice pilnować się będą sami. Stad pomysł, aby wybrali ze swojego grona czterech przedstawicieli, którzy będą pilnowali porządku w sektorze przez nich zajmowanym.
     
     Doping na wyjazdach
     Podczas spotkania kibice nie ukrywali swojego żalu do klubu, że ten nie pomaga im w organizowaniu dopingu w meczach wyjazdowych. Zarząd odparł, że jest otwarty na tego typu propozycje, ale tylko i wyłącznie w momencie, kiedy zauważy poprawę zachowania kibiców na stadionie. Postanowiono, że w najbliższy czwartek (14 marca) odbędzie się spotkanie kibiców z zawodnikami, działaczami i przedstawicielem policji, podczas którego szczegółowo zostanie przedyskutowany i ten temat.
     Elbląski klub zorganizował także spotkanie z przedstawicielami policji, straży miejskiej oraz Urzędu Miejskiego.
     - By można było mówić o bezpieczeństwie, najpierw trzeba stworzyć odpowiednie warunki do oglądania widowisk sportowych - uważa Bernard Kowalski. - Trzeba jak najlepiej zabezpieczyć stadion, a na to niestety nie ma pieniędzy.
     Ostatecznie ustalono jednak, że do czasu zebrania odpowiedniej kwoty przez Urząd na stadionie przy ul. Agrikola nie będą wykonywane praktycznie żadne prace remontowe.
     
     Lepiej poczekać z remontem
     Zdaniem władz miasta lepiej poczekać i zrobić gruntowny remont, aniżeli co roku przeprowadzać prowizoryczne naprawy. Na czas rundy wiosennej zostanie zamknięta trybuna za bramką od strony cmentarza, natomiast dla elbląskich kibiców zostanie wydzielony sektor od strony SP 3. Sektor dla kibiców będzie monitorowany, a instalacja odpowiedniego oprzyrządowania już twa. Na tej samej trybunie jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek zostanie zainstalowanych sto krzesełek więcej, by polepszyć warunki kibicowania.
     - Mamy nadzieję, że dzięki tym ulepszeniom oraz przy odpowiednim zachowaniu się kibiców uda nas się stworzyć na stadionie atmosferę familijną, by ponownie na mecze piłki nożnej przychodziły całe rodziny - dodał na koniec dyrektor klubu. - Jeśli chcemy myśleć o czymś wyższym aniżeli IV ligi, trzeba od czegoś zacząć. My w pierwszym rzędzie stawiamy na kulturę podczas widowisk sportowych.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A naszym zdaniem to nic z tego nie będzie, dopóty, dopóki w tym śmiesznym zarządzie będą te skompromitowane postaci i w nazwie będzie jakaś polonia. Kto z kibiców był na tym spotkaniu, na pewno nikt kto ma cos do powiedzenia w młynie, my o tym nic nie wiedzieliśmy. Nie chcemy żeby ktoś nam w czymś pomagał, do tej pory sobie radziliśmy to i dalej sobie poradzimy, bez niczyjej łachy. Nie pójdziemy na żadne ustępstwa w zamian za jakieś obiecanki, to zwykły szantaż. Spotkanie 14, kto o nim wie, no i jeszcze policja żeby wszystkich spisali i skamerowali; brawo nieźle się zaczyna ta wspólpraca nie ma co. Buhahhaha 4 osoby zapewnią spokój w sektorze, ciekawe w jaki sposób i jakie osoby??? Myślicie że zrobicie sektor z monitoringiem i luz, a my jak stado baranów damy się tam spędzić, niedoczekanie pana dyrektora K, on olewał nas tyle lat teraz my go olejemy. Nikt nie będzie nam nakazywał gdzie mamy siedzieć i tyle, chyba to jest wolny kraj, że oni sobie wydzielony sektor zrobią, to co z tego??? Poradzimy sobie bo zawsze sobie radziliśmy. OLIMPIA RULEZZZ!!!! NIEPOKORNI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OLIMPIA ELBLĄG(2002-03-12)
 • Angielski cennik dla „kibiców”, za: postawienie nogi na murawie 5.000 funtów; rzucenie na stadionie dowolnego przedmiotu 3.000 funtów; zniszczenie dowolnego elementu stadionu 2.000 funtów; wniesienie na stadion niedozwolonego przedmiotu 1.000 funtów; wejście na stadion bez identyfikatora 500 funtów; próba wejścia na stadion bez identyfikatora 300 funtów; zajęcie innego niż wyznaczone miejsce 50 funtów... a w Elblągu nie ma pieniędzy na remont stadionu! Cholera!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kasjer(2002-03-12)
 • No dobrze. Mam swoje lata i nieprzemijającego fioła na punkcie piłki. Portfel mimo elbląskiej recesji w dość dobrym stanie i chciałbym dołożyć 2.000PLN do budżetu kibicowskiego przeznaczonego na race, flagi i szaliki. Czy władze klubu też coś dorzucą do tego kibicowskiego budżetu?Kiedy pojawi się jakieś wydawnictwo dla kibiców Olimpii które mógłbym zakupić zamiast czytać wypociny starszego pana w DB? Taki biedny klubik jak Pogoń Szczecin dorabia sobie jeżdżąc po Polsce i rozgrywając mecze towarzyskie w miasteczkach typu Szamocin, Milicz, Żagań i inne tego typu Czemberlejewa - trzeba opłacić im transport i dać jakąś paszę przed podróżą z powrotem. Wpływy z takiego meczu towarzyskiego zostają rzecz jasna u gospodarzy...nie rozumiem dlaczego nie moge sobie podjechać w sobotę na taki meczyk? Od działaczy w 2002 oczekuje pomysłowości i tego co się maluje na Wielkanoc - to nie jest jesień 1976 gdzie wystarczy się przejść do ZWP,ZAMECHU,RENOMY,SPOŁEM,BROWARU i coś tam załatwić z kolegami. Klub musi mieć managera z prawdziwego zdarzenia - akurat w tym obszarze...mogę pomóc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Soprano(2002-03-12)
 • Soprano to na co czekasz do roboty. Widzę, że masz sporo pomysłow. Więc zacznij je realizować najlepiej z własnych pieniędzy. Bo ja zamiast czytać gazetkę kibica, wolę aby nasi piłkarze prezentiowali się w dobrym sprzęcie podczas najbliższych spotkań ligowych. A niestety w klubie nie ma chyba kasy na jedno i drugie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  To mówiłem ja_Jarząbek Wacław(2002-03-12)
 • Kris alias Jarząbek alias Uszatek i co tam jeszcze wymyślisz w Redakcji. Wziąć się do roboty dla dobra klubu "Olimpia Elbląg" mogę od razu i dodatkowo zapewniam, że namówię jeszcze kilku znajomych: powiedz mi bo siedzisz w tych tematach kiedy odbędzie się zebranie/spotkanie w sprawie powołania Spółki Akcyjnej i które biuro prawne będzie prowadziło sprzedaż udziałów. Chętnie kupie za swoje oszczędności trochę (podkreślam t r o c h ę) akcji w ramach których dostanę głosy na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Tylko w ten sposób można zarządzać klubem tym bardziej, że taki wymóg narzuca PZPN - można przy takiej organizacji klubu zapukać do drzwi sponsorów proponując im nie jakieś lewe interesy i pranie szmalu tylko czysto biznesowe zaangazowanie. Do Rady Nadzorczej bierzerz cały-podkreślam cały - establishment polityczny i to jest gwarantem do poważniejszych rozmów na temat przyszłości klubu. W Łodzi mimo licznych antagonizmów ideologicznych dla Widzewa pracuje poseł Miller (robił to zanim został premierem) oraz poseł Niesiołowski. Ten duet załatwił Pawelcowi pieniądze z BAKOMY oraz odroczenie płatności dla ZUSu, elektrowni i wodociągów. Domyślasz się kto powinien być blisko Olimpii aby w takich kwestach jej pomóc. Mniej agresji w anonimowych wpisach dokonywanych przez Ciebie na rzecz poważniejszych materiałów o Olimpii nie tylko o sprawach sportowych. Dobra rada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tony Soprano(2002-03-12)
 • Woow ale mamy ludzi w tym elblagu. To juz niedlugo nie tylko piłka nozna ruszy ale wszytkie dysypliny halowe!!!. Mam pytanie odbiegajace troszke od tematu: A co z piłką reczna mezczyzn, z Boksem????? Czy ktos o tym z was pamieta?Qrde ludzie co z wami sie dzieje! wielka pogawetka o Olimpi bo ma awsowac(chiałbym nawet nie macie pojecia jak!) nagle tyle opini jeny........a kibicow na stadionie nie wielu!!!!! A pilka reczna czemu tym sie nikt nie zajmie, tez mamy niezly sklad i moglismy rok temu awansowac No ale nie przeciesz pilka nozna to teraz jest na topie no mistrzostwa swiata!!!. Czemu nie probujecie wskrzesic boksu...o tu troche osob przychodzilo....Przeciesz mamy zaplecze na ta dyscypine sportu chocby odnoszace sukcesy klub Tgrys. Fakt jest faktem ze z elblaskim sportem jest bardzo zle W obecnym bezrobociu mozemy tylko cieszyc sie ze jest szansa awansowac chociasz tej ukochanej dyscypliny jaka jest pilka nozna i najlpeszy klub jakim jest nasz OLIMPIA ELBLAG moze bedzie grala w IIIlidze,ale na to musimy poczekac, aby nie zadlugo.......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fansssss(2002-03-12)
 • Jeszcze raz ja! Soprano piszesz ze mozesz! Qrde wal smialo!!!nie pisz tylko dzialaj!!!Na co czekasz.....manager.....to swietnie brzmi...ale czy sobie zdajesz sprawe ile na to trzeba kasy???? A moze sa to puste slowa,jezeli nie to zycze ci powodzenia w tym co planujesz!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fansssss(2002-03-12)
 • Hej wszechwiedzący Soprano chyba mnie z kimś mylisz, bo nie przypominam sobie abyśmy się znali. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Miś Uszatek(2002-03-12)
 • O której w czwartek ma odbyć się to spotkanie z kibicami? Przeca nie będę siedział przez cały dzień na schodkach przed wejściem... Precyzyjnniej przekazujcie takie informacje w przyszłości. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan NIkt(2002-03-13)
 • Bezpieczny stadion, to zamknięty stadion (przynajmniej na dzień dzisiejszy w Polsce).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  makumba(2002-03-14)
Reklama