UWAGA!

Biało-czerwoni z elbląskiej przystani

 Elbląg, Przemysław Korsak (z lewej) i Wojciech Załuski
Przemysław Korsak (z lewej) i Wojciech Załuski (fot. Silvant Kajak Elbląg)

- Nasi zawodnicy sezon rozpoczęli śpiewająco - mówi Wojciech Załuski, elbląski trener kajakarstwa po zakończonych konsultacjach w Wałczu. Miejsce w reprezentacji wywalczyło siedmiu zawodników z przystani przy ul. Radomskiej.

Elbląscy kajakarze ostatnie dni spędzili w Wałczu, gdzie na Ogólnopolskich Konsultacjach rywalizowali o miejsce w reprezentacji Polski.

Doskonale spisała się nasza nadzieja na występ na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Przemysław Korsak w najbardziej prestiżowej konkurencji: „jedynek“ na 500 metrów wywalczył pierwsze miejsce. I oczywiście miejsce w kadrze. - Mamy w Elblągu najszybszego kajakarza w Polsce - podsumował Wojciech Załuski, trener Silvant Kajak Elbląg.

Ten wynik dał Przemysławowi Korsakowi przepustkę na zawody Pucharu Świata w Szeged (Węgry, 11-14 maja) oraz w Poznaniu (26-28 maja). W wyścigu jedynek na 1000 metrów Przemysław Korsak był drugi. Miejsce w reprezentacji jest.

Warto też zwrócić uwagę na Julię Kot. Elblążanka już pierwszego dnia pokazała moc, zajmując dwa pierwsze miejsca w wyścigach na dystansach 2000 i 1000 metrów. Drugiego dnia konsultacji na dystansach 1000 i 500 metrów zajęła dwa czwarte miejsca. W tym miejscu trzeba jednak zauważyć, że Julia Kot rywalizuje z zawodniczkami o rok starszymi. Oczywiście miejsce w reprezentacji jest.

  Elbląg, reklama
reklama

Dzięki swym występom do składów kadry narodowej zakwalifikowali się: Mikołaj Kot, Igor Komorowski, Tomasz Pytlak oraz Mateusz Romanowski.

Przemysław Rojek, który nie wystartował ze względu kontuzję, pozostał w Wałczu na zgrupowaniu reprezentacji, gdzie będzie szykował się do najbliższych Mistrzostw Polski Seniorów.

- Nasi zawodnicy sezon rozpoczęli śpiewająco. Wyniki napawają optymizmem przed rywalizacją z drużynami innych krajów - podsumował trener Wojciech Załuski.

Należy wspomnieć też o wspaniałym występie zawodnika Korony Elbląg. Patryk Stasiełowicz rywalizuje w kanadyjkach. Dzięki rezultatom na jedynce na dystansie 500m i 1000m również zakwalifikował się do składu reprezentacji Polski. Już niedługo rozpocznie zgrupowanie kadry w Wałczu.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama