UWAGA!

Bieg Niepodległości również w Elblągu

 
Elbląg, W ubiegłym roku Bieg Niepodległości miał charakter koleżeński i prowadził po chodnikach, ta edycja ma być w pełni profesjonalna
W ubiegłym roku Bieg Niepodległości miał charakter koleżeński i prowadził po chodnikach, ta edycja ma być w pełni profesjonalna (fot. Tomasz Wrzosek)

11 listopada o godz. 11.11 w Elblągu wystartuje Bieg Niepodległości. Wkrótce ruszą zapisy, a my już dzisiaj zdradzamy kilka szczegółów dotyczących między innymi trasy i nagród.

Biegi Niepodległości organizowane są w większych miastach, dlaczego więc nie w Elblągu? Z takiego założenia wyszli członkowie Stowarzyszenia Elaktywni, którzy promują w mieście bieganie i zdrowy styl życia.
       - Wielu elblążan jeździ co roku na Bieg Niepodległości do Gdyni, która ma już swoją markę. Mamy nadzieję, że w tym roku wybiorą bieg w naszym mieście, do czego zachęcamy wszystkie osoby, które chcą i lubią biegać – informują organizatorzy.
       Bieg Niepodległości ma być częścią obchodów narodowego święta w Elblągu. Wystartuje 11 listopada o godz. 11.11, do pokonania biegacze będą mieli dystans 11110 metrów, przewidziano także bieg sztafet (5 razy 2222 m), bieg dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (na dystansie 1111 m) oraz VIP-ów. Trasa głównego biegu będzie przebiegała przez centrum miasta: 12 lutego, Armii Krajowej, Rycerską, 1 Maja i ponownie 12 lutego (w sumie 10 pętli).
       - Prosimy uczestników biegu o wzięcie ze sobą symboli narodowych, będziemy również zachęcać do malowania na twarzach narodowych barw. Ogłosimy również konkurs na najlepszy strój nawiązujący do naszego narodowego święta – dodają Elaktywni.
       Wpisowe w biegu głównym ma wynieść 30 zł od osoby dorosłej (w tym od uczestnika sztafety), od osoby niepełnoletniej – 20 zł. W biegach dzieci wpisowe jest dobrowolne i wynosi 5 zł. - Każde 5 złotych z wpisowego będzie przeznaczone na cel charytatywny w porozumieniu z Regionalnym Centrum Wolontariatu – dodają organizatorzy.
       Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny, ciastko oraz kawę i herbatę do wyboru. Uczestnicy biegu towarzyszącego otrzymają pamiątkowy dyplom. Na zwycięzców biegu w kategorii open i kategoriach wiekowych czekają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 złotych.
       Zapisy na elbląski Bieg Niepodległości mają ruszyć w przyszłym tygodniu. O szczegółach poinformujemy.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama