UWAGA!

Biegacze mogą wrócić na bieżnię

 Elbląg, Biegacze będą mogli wrócić do biegania po bieżni
Biegacze będą mogli wrócić do biegania po bieżni (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Stadion lekkoatletyczny przy ul. Saperów będzie dostępny dla mieszkańców od najbliższego poniedziałku. Będzie można z niego bezpłatnie korzystać przy uwzględnieniu rygorów sanitarnych. Miasto przygotowuje się też do uruchomienia Orlików.

Od poniedziałku (4 maja) stadion lekkoatletyczny przy ul. Saperów zostanie udostępniony mieszkańcom Elbląga. Oczywiście pod warunkiem zachowania reżymu sanitarnego.

- Na stadionie będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób. Podczas treningu nie trzeba nosić maseczki – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

W przypadku, kiedy na stadionie będzie przebywać więcej niż sześć osób, muszą się one liczyć z interwencją służb porządkowych. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami rządu z boisk i otwartej infrastruktury sportowej może korzystać jednocześnie właśnie sześć osób.

Dopóki nie zostaną wznowione zajęcia w szkołach, stadion lekkoatletyczny nie będzie zamykany dla mieszkańców Elbląga na czas zajmowany przez uczniów.

Miasto przygotowuje się też do otwarcia Orlików. Zgodnie z wytycznymi rządu – jednocześnie będzie mogło przebywać na nich maksymalnie 6 osób. W tym przypadku miasto musi zabezpieczyć środki do dezynfekcji oraz animatorów boisk.

O funkcjonowaniu obiektów zarządzanych przez MOSiR pisaliśmy tutaj.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama