UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biegali z mapą jak ser szwajcarski

 
Elbląg, Biegali z mapą jak ser szwajcarski
fot. MOSiR

W Parku Modrzewie na kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix w biegach na orientację, organizowanych przez MOSiR i EKO Gryf przy 16 PDZ stawiło się 50 chętnych do pokonania tym razem skomplikowanej do odczytania trasy na mapie.

Były to zawody nazywane „MINI GRA SZWAJCARSKA” ponieważ mapę przygotowano w formie sera szwajcarskiego czyli tam gdzie były dziury tam znajdowała się treść mapy. Niespodziewana atrakcja nie odstraszyła śmiałków, którzy startowali co dwie minuty i mieli w formie sprinterskiego biegu jak najszybciej zaliczyć swoje punkty zgodnie z kategorią wiekową. Dodajmy, że trasy poszczególnych kategorii krzyżowały się. Stąd łatwo można było popełnić pomyłkę, ale startowali pasjonaci biegania z mapą toteż każdy zaliczył prawidłowo swoją trasę.
       Warunki biegu były trudne, wszyscy mieli mokre buty i ubiory, ale po osiągnięciu mety każdy był usatysfakcjonowany trasą i zadowolony z jej ukończenia. Gratulacje za budowę oryginalnych tras biegowych zbierał Kazimierz Szulżycki z EKO Gryf, a zwycięzców honorowano dyplomami i upominkami rzeczowymi. Atrakcją było losowanie pięciu karnetów wstępu na lodowisko ufundowanych przez Marka Wnuka, dyrektora MOSiR oraz trzech talonów na konsumpcję pizzy i jednego talonu na ćwiczenia w siłowni.
       W sobotnich biegach na orientację najlepsze wyniki w kategoriach osiągnęli: szkoły podstawowe – 1. Julia Typańska SP 14; 1. Piotr Banach SP 14, 2. Franciszek Zmyślony SP 21, 3. Łukasz Wiechowski SP 18; gimnazja – 1. Marta Witkowska Gim 8, 2. Aleksandra Boenig Gim 7, 3. Karolina Bartysak Gim 7, 1. Tomasz Załęski Gim Kamionek Wielki, 2. Tomasz Szot Gim 7, 3. Alan Jankowski Gim Kamionek Wielki; szkoły ponadgimnazjalne – 1. Patrycja Linda, 2. Joanna Piętka (obie ZST-I Elbląg), 3. Aleksandra Robalewska ZSZ nr 1 Elbląg; 1. Damian Ambrach ZSZ nr 1 Elbląg, 2. Sylwester Stępniakowski ZS Dzierzgoń, 3. Maciej Szczotka ZSEiT Pasłęk; Open – 1. Anna Rybka-Nadolska ZSZ nr 1, 2. Janina Banach (obie Elbląg), 1. Piotr Światkowski, 2. Łukasz Kuciński, 3. Jarosław Mazur (wszyscy Elbląg); rodzinna – 1. Państwo Różalscy (Elbląg), 2. Państwo Oziemkiewiczowie (Elbląg/Salwator 5 osób), 3. Państwo Banachowie Elbląg.
       Tradycyjnie najliczniej na starcie stanęli licealiści z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych z Pasłęka, gimnazjaliści z Kamionka Wielkiego i młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z Elbląga.
       Kolejna piąta runda biegania na orientację o Grand Prix Elbląga najprawdopodobniej już w typowej zimowej scenerii zaplanowana jest na 15 lutego w Parku Dolinka po feriach. O szczegółach poinformujemy.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama