Julia Ignatova (Ukraina) i Arkadiusz Gardzielewski (Wrocław) to zwycięzcy tegorocznego Biegu Piekarczyka, który odbył się dziś (26 czerwca) w ramach Dni Elbląga. Dla najlepszych elblążan - Wiolety Barcikowskiej i Macieja Sawickiego nagrody ufundowała gazeta internetowa portEl.pl. Zobacz fotoreportaż.
Trasa biegu głównego, w którym wystartowało blisko 150 osób, wiodła ulicami: Wałową, Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Ścieżką Kościelną, Mostową i Starym Rynkiem.
Wśród mężczyzn na odcinku 9 800 m (7 okrążeń) najszybszym okazał się Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 0:28:48. Najlepszy elblążanin Maciej Sawicki był piąty w swojej kategorii wiekowej i jedenasty w ogólnej klasyfikacji.
Wśród kobiet najlepszy czas na 4 200 m (3 okrążenia) uzyskała Julia Ignatova (Ukraina) - 0:13:42.
Najlepsza elblążanka Wioleta Barcikowska była pierwsza w swojej kategorii wiekowej i dziesiąta w ogólnej klasyfikacji.
Zwycięzcy Dużego Biegu otrzymali po 1 600 zł. Gazeta portEl ufundowała nagrody dla najlepszych elblążan.
W ramach Dni Elbląga odbył się także bieg Mały Piekarczyk. Tu najlepsza trójka to: Andrzej Rogiewicz (Sztum), Krzysztof Miedziński (Elbląg), Marcin Koziura (Nowy Dwór Gdański).
Poniżej prezentujemy pierwsze dziesiątki zawodników w poszczególnych kategoriach:
Bieg mężczyzn
1 Arkadiusz Gardzielewski (93) 0:28:48
2 Radosław Dudycz (105) 0:29:04
3 Jan Białk (133) 0:29:31
4 Bartosz Mazerski (109) 0:30:33
5 Leonard Chepto Kigen (87) 0:31:06
6 Tomasz Kowalski (100) 0:32:09
7 Arnas Lukosaitis (90) 0:32:42
8 Dawid Worobiec (26) 0:32:46
9 Peter Steinke (61) 0:33:22
10 Wiesław Sosnowski (127) 0:34:03
Bieg kobiet
1 Julia Ignatova (88) 0:13:42
2 Aleksandra Lisowska (27) 0:14:13
3 Dominika Nowakowska (121) 0:14:18
4 Kamila Pobłocka (104) 0:14:26
5 Elżbieta Jarosz (124) 0:14:34
6 Marta Barcewicz (112) 0:15:18
7 Danuta Piskorowska (53) 0:15:30
8 Katarzyna Biryło (25) 0:16:14
9 Emilia Wolińska (131) 0:17:26
10 Wioleta Barcikowska (135) 0:17:50
Mały Piekarczyk
1 Andrzej Rogiewicz (110) 0:13:04
2 Krzysztof Miedziński (3) 0:13:49
3 Marcin Koziura (106) 0:14:21
4 Patryk Kowalski (34) 0:14:40
5 Damian Tomaszewicz (78) 0:16:05
6 Maciej Zamorski (119) 0:16:11
7 Paulina Załucka (113) 0:16:18
8 Dominika Kazubowska (122) 0:16:25
9 Ewelina Czerwień (108) 0:16:37
10 Nina Karemko (97) 0:16:51
Wśród mężczyzn na odcinku 9 800 m (7 okrążeń) najszybszym okazał się Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 0:28:48. Najlepszy elblążanin Maciej Sawicki był piąty w swojej kategorii wiekowej i jedenasty w ogólnej klasyfikacji.
Wśród kobiet najlepszy czas na 4 200 m (3 okrążenia) uzyskała Julia Ignatova (Ukraina) - 0:13:42.
Najlepsza elblążanka Wioleta Barcikowska była pierwsza w swojej kategorii wiekowej i dziesiąta w ogólnej klasyfikacji.
Zwycięzcy Dużego Biegu otrzymali po 1 600 zł. Gazeta portEl ufundowała nagrody dla najlepszych elblążan.
W ramach Dni Elbląga odbył się także bieg Mały Piekarczyk. Tu najlepsza trójka to: Andrzej Rogiewicz (Sztum), Krzysztof Miedziński (Elbląg), Marcin Koziura (Nowy Dwór Gdański).
Poniżej prezentujemy pierwsze dziesiątki zawodników w poszczególnych kategoriach:
Bieg mężczyzn
1 Arkadiusz Gardzielewski (93) 0:28:48
2 Radosław Dudycz (105) 0:29:04
3 Jan Białk (133) 0:29:31
4 Bartosz Mazerski (109) 0:30:33
5 Leonard Chepto Kigen (87) 0:31:06
6 Tomasz Kowalski (100) 0:32:09
7 Arnas Lukosaitis (90) 0:32:42
8 Dawid Worobiec (26) 0:32:46
9 Peter Steinke (61) 0:33:22
10 Wiesław Sosnowski (127) 0:34:03
Bieg kobiet
1 Julia Ignatova (88) 0:13:42
2 Aleksandra Lisowska (27) 0:14:13
3 Dominika Nowakowska (121) 0:14:18
4 Kamila Pobłocka (104) 0:14:26
5 Elżbieta Jarosz (124) 0:14:34
6 Marta Barcewicz (112) 0:15:18
7 Danuta Piskorowska (53) 0:15:30
8 Katarzyna Biryło (25) 0:16:14
9 Emilia Wolińska (131) 0:17:26
10 Wioleta Barcikowska (135) 0:17:50
Mały Piekarczyk
1 Andrzej Rogiewicz (110) 0:13:04
2 Krzysztof Miedziński (3) 0:13:49
3 Marcin Koziura (106) 0:14:21
4 Patryk Kowalski (34) 0:14:40
5 Damian Tomaszewicz (78) 0:16:05
6 Maciej Zamorski (119) 0:16:11
7 Paulina Załucka (113) 0:16:18
8 Dominika Kazubowska (122) 0:16:25
9 Ewelina Czerwień (108) 0:16:37
10 Nina Karemko (97) 0:16:51
A