UWAGA!

Bielski o mistrzostwo świata

Na jesień lub najpóźniej na początku 2002 roku elbląski pięściarz zawodowy Jacek Bielski stoczy walkę o mistrzostwo świata wersji IBO.

29-letni dziś Bielski podczas swojej trwającej niecałe dwa lat kariery na zawodowym ringu stoczył 15 walk, wszystkie wygrał, zdobył pas mistrza Austrii (Bielski walczy na licencji austriackiej), tytuł mistrza środkowo-azjatyckiego (w grudniu ub. r.). Pod koniec kwietnia w Inowrocławiu elblążanin pokonując na punkty Irlandczyka Glenna McLarnona sięgnął po pas mistrza interkontynentalnego IBO.
     - Ten pas uprawnia mnie do stoczenia walki o mistrzostwo świata IBO - mówi Bielski.
     Ewentualna walka o mistrzostwo świata odbyłaby się albo na jesień br. lub na początku 2002 roku. Promotorzy Polish Boxing Promotiom, w barwach którego startuje Jacek Bielski, chcieliby, aby gala, podczas której Bielski walczyłby o mistrzostwo świata, odbyła się w Elblągu. Przyznają jednak, że jest to mało realne.
     - Aby zorganizować galę potrzebne są ogromne pieniądze od sponsorów, przychylność władz miejskich, szanse na sporą publiczność - tłumaczył podczas swojej wizyty w Elblągu rzecznik Polish Boxing Promotion Robert Małolepszy.
     Jest jednak bardzo możliwe, że elblążanie zobaczą Bielskiego na ringu podczas walki w obronie pasa mistrza interkontynentalnego.
     - Regulamin IBO stanowi, iż co pół roku muszę bronić pasa. Być może któraś z walk mogłaby odbyć się w Elblągu - mówi Bielski.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niech pan Małolepszy przejedzie sie na Legionów koło Zakladow Energetycznych. Tam mozna znalezc wspaniale miejsce na dobra walke. Bedzie to dodatkowy atut dla pana Bielskiego. W koncu odbyl tam kiedys sparing.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    fan boksu(2001-05-16)
Reklama