UWAGA!

Teraz ja - Bogusław Gierulski w Pekinie (brydż sportowy)

Dyskusja, czy szachy to sport, czy brydż to sport, czy „sportowcy” ci mają startować razem z uczestnikami innych dyscyplin sportowych, czy jednak nie, zakończyła się. Problem we wspaniały sposób został rozwiązany. Przedstawiciele tych dyscyplin mają swoją imprezę. Właśnie trwają w Pekinie I Światowe Igrzyska Sportów Umysłowych.

Igrzyska zorganizowano z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportów Umysłowych. Stowarzyszenie to zostało założone w roku 2005. W wyniku negocjacji między Stowarzyszeniem a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim zdecydowano, że po letnich oraz zimowych igrzyskach olimpijskich organizowane będą w miastach goszczących te
     imprezy Światowe Igrzyska Sportów Umysłowych. Dlatego Pekin stał się pierwszym miastem, które stało się gospodarzem takiego wydarzenia.
     Rozgrywane dyscypliny to brydż, szachy, warcaby, go oraz xiangqi (chińskie szachy).
     Miło mi poinformować, że w Igrzyskach w śród blisko 3000 zawodników ze 140 państw i regionów administracyjnych znajduje się elblążanin reprezentant Polski w brydżu sportowym Bogusław Gierulski. Jak na razie Polacy grają bardzo dobrze i prowadzą w swojej grupie eliminacyjnej.
     Igrzyska potrwają do 16 października.
Prowokator
Liczba publikacji: 8
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
  0 0

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama