UWAGA!

Brawo Weroniko!

 
Elbląg, Weronika Wołodko jest rozgrywającą
Weronika Wołodko jest rozgrywającą (fot. Instagram)

17-letnia siatkarka Weronika Wołodko z Truso Elbląg dostała powołanie do reprezentacji Polski kadetek na XIII Letni Europejski Festiwal Młodzieży Europy, który rozpoczął się w Gruzji. To dla młodych sportowców przedsmak igrzysk olimpijskich, w zawodach w Gruzji bierze udział młodzież od 13 do 17 lat z 48 krajów Europy.

- To dla Weroniki bardzo duże wyróżnienie, po raz pierwszy weźmie udział w tak dużej międzynarodowej imprezie. Bardzo jesteśmy z niej dumni - mówi Wojciech Wołodko, tata Weroniki. - Weronika już dawno temu stwierdziła, że siatkówka do jej ukochana dyscyplina. Gdy mieszkaliśmy we Fromborku, zawoziliśmy ją na treningi do Braniewa do trenera Tomasza Jodko, któremu wiele zawdzięczamy. Gdy przenieśliśmy się do Elbląga, Weronika rozpoczęła grę w Truso pod okiem Wojciecha Samulewskiego i Andrzeja Jewniewicza. Na ostatnich mistrzostwach Polski została wypatrzona przez trenera kadry kadetek Andrzeja Pecia i otrzymała powołanie na młodzieżowe igrzyska.
       Weronika ma 17 lat i 181 cm wzrostu, jest rozgrywającą, na co dzień trenuje w Truso Elbląg, występuje też w II-ligowym Orle. Jest jedyną reprezentantką z Elbląga na Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy w Gruzji, który rozpoczął się 26 lipca i potrwa do 1 sierpnia. To międzynarodowa impreza sportowa, rozgrywana co dwa lata, w której udział mogą brać sportowcy w wieku od 13 do 17 lat. Celem festiwalu jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich. Po tym turnieju kadra Polski kadetek weźmie udział w mistrzostwach świata kadetek w Peru (7-16 sierpnia). Weronice życzymy, by również wzięła w nich udział!
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ruch palikota
 • No i fajnie!
 • Elbląg stolicą sportu! Gratulacje Weroniko!
 • Gratulacje !!!
 • Jak nie czytałeś to nie komentuj, w tekście jest napisane że ma 17 lat, może głosować ? ale się ośmieszasz
 • Weroniko, serdeczne gratulacje i dużo sukcesów, nie tylko sportowych!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  iza.bela(2015-07-28)
 • Wielkie gratulacje dla Weroniki!No i życzymy wszyscy powodzenia oraz kolejnych sukcesów sportowych!Jednak nie można zgodzić się ze stwierdzeniem, że Weronika została wypatrzona na ostatnich mistrzostwach Polski przez trenera Andrzeja Pecia!W ubiegłym roku na początku sierpnia Weronika była już na obozie kadry Polski a następnie przyjechała do Elbląga i zaczęła treningi z seniorkami II-ligowego Orła/młodzież Truso była w tym czasie na obozie w Gdyni/. Wcześniej będąc zawodniczką Sparty Braniewo zdobyła z trenerem Tomaszem Jodko Wicemistrzostwo Polski Młodziczek i już wtedy była "obiektem" zainteresowania kadry Polski i trenera Pecia a także kilku klubów ligowych. Aktualnie Weronika jest pierwszą rozgrywającą zarówno w MKS Truso-trener Wojciech Samulewski jak i II-ligowej drużyny Orła-trener Andrzej Jewniewicz. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy Weroniki oraz czekam na to żeby dołączyły do Niej kolejne utalentowane zawodniczki z Truso/Orła oraz naszego regionu. DWŻ
Reklama