Brąz dla Daniela Tarki (boks)

Elbląg, Brąz dla Daniela Tarki (boks)

W dniach 7-12 października w Sokółce odbyły się XXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Elbląg reprezentował Daniel Tarka zdobywając brązowy medal.

W zmaganiach uczestniczyło 110 zawodników (rocznik 1991-1995) z 41 klubów, z całej Polski. Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg, reprezentował Daniel Tarka, który po raz pierwszy sprawdził swoje umiejętności w wadze 52 kg. Zajął III miejsce zdobywając brązowy medal. W ćwierćfinale, nasz zawodnik, jednogłośną decyzją sędziów (3:0) wygrał pojedynek z Sebastianem Węgłowskim (Broń Radom). W walce o finał Daniel uległ na punkty utytułowanemu i bardzo doświadczonemu Grzegorzowi Kozłowskiemu (Akademia Walki Warszawa).
       Wielkie brawa i gratulacje dla naszego zawodnika.