UWAGA!

Brąz na Grand Prix (taniec)

 Elbląg, Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska (po lewej),
Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska (po lewej), fot. nadesłana

W sobotę (5 marca) elbląscy tancerze wzięli udział w ogólnopolskim turnieju oraz rywalizacji Grand Prix. Nie zabrakło miejsc medalowych, a gwiazdą wieczoru była młodsza formacja „Jantar-Elbląg”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok" oraz Grand Prix Dorosłych i Juniorów II Ekstraklasy FTS odbył się w Szczecinku.
       - W rywalizacji Grand Prix Dorosłych w stylu standardowym bardzo dobrze poradziła sobie para Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska, która rywalizowała m.in. z parami z Warszawy, Konina, Piły, Torunia, Wrocławia, Trójmiasta, Szczecina czy Gorzowa Wielkopolskiego – informuje Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. - Grzegorz i Paulina wywalczyli brązowy medal, natomiast w kategorii Junior II ST startowały cztery elbląskie pary, wśród których najlepiej zaprezentował się Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja zdobywając 4. miejsce.
       W rywalizacji Grand Prix Ekstraklasa w kategorii Juniorzy Starsi w stylu standardowym 5. miejsce zdobyli Kiełczewski Adrian i Weronika Lewandowska, 6. miejsce - Liber Kamil i Marianna Karmann, zaś 7. miejsce – Ledwosiński Karol i Ławrynowicz Ola. W tańcach latynoamerykańskich Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja uplasowali się na 6. miejscu.
       Atrakcją gali Grand Prix był pokaz przygotowany również przez młodych elblążan – Formację Standardową „Jantar-Elbląg”. Formacja zatańczyła układ pt. „Modern Emotions” zainspirowany muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey’a”, którym to układem tancerze zdobyli 8. miejsce na Mistrzostwach Europy Formacji Standardowych w Elblągu. Formacja "Jantar-Elbląg" podczas gali zatańczyła także walca wiedeńskiego, przygotowanego specjalnie na tę okazję.
       - W Szczecinku tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” udział wzięli również w turnieju ogólnopolskim – dodaje Zyta Wrzos. – Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja zaprezentowali się w kategorii 14-15 B w stylu standardowym i wytańczyli 3. miejsce na podium.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama