UWAGA!

Brąz na Mistrzostwach Polski (triathlon)

 
Elbląg, Paulina Załucka z trenerem Bogusławem Tołwińskim
Paulina Załucka z trenerem Bogusławem Tołwińskim (fot. nadesłane)

W minioną niedzielę, 14 sierpnia, w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquatlonie (pływanie i bieg). Brązowy medal w zawodach wywalczyła Paulina Załucka z MKS ”Truso” Elbląg.

W sumie wystartowało 342 zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Seniorzy, weterani i młodzieżowcy ścigali się na dystansie 1000 m pływania i 5 km biegu, juniorzy - 500 m pływanie i 2,5 km bieg, a dzieci 10-15 lat  - 200m pływania i 1km biegu. W zawodach startowała czołówka polskich triathlonistów walcząc o mistrzowskie tytuły.
       Z elblążan najlepiej spisała się Paulina Załucka, która zdobyła swój pierwszy brązowy medal w zawodach rangi Mistrzostw Polski w kategorii K - 16-17 lat. W tej kategorii startowali również jej klubowi koledzy: Maciej Kosmala był dziesiąty, Patryk Kowalski - 12., Artur Kluczyk - 21., a Łukasz Kowalski 34. W kategorii dzieci 10-15 lat Aneta Kluczy zajęła 6 miejsce, a Kinga Lorek 13.Chłopcy zajęli miejsca: Kwiatkowski Piotr - 15, Ziółkowski Mateusz - 19.
       W kategorii weteranów K-40 trener zawodników Bogusław Tołwiński zajął szóste miejsce.
       Szczególną atrakcją tych zawodów był udział aktorów Piotra Adamczyka oraz Bartłomieja Topy w roli zawodników. Należy nadmienić, iż w/w w tym sezonie w składzie poszerzonym o Tomasza Karolaka startowali w triathlonie w Suszu na dystansie ½ Iron Mana (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21 km biegu), które to zawody wszyscy ukończyli.
      
B. Tołwiński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama