UWAGA!

Brąz z Francji (lekka atletyka)

Elbląska lekkoatletka Marianna Biskup zdobyła swój piąty medal halowych Mistrzostw Świata Weteranów. Z Clermont–Ferrand we Francji przywiozła brąz w skoku w dal. W konkursie trójskoku zajęła 5. miejsce.

Marianna Biskup występuje w kategorii wiekowej K45. Wynikiem nie jest rozczarowana: - W obu konkursach był bardzo wyrównany poziom czołowych zawodniczek - mówi nasza mistrzyni. - O ostatecznym wyniku decyduje forma dnia.
     Uprawianie lekkiej atletyki przez byłych zawodników czy amatorów królowej sportu jest bardzo popularne na całym świecie. Na wszystkich imprezach rangi mistrzostw krajów, Europy czy świata obsadzone są wszystkie kategorie wiekowe. Najmłodsi mogliby jeszcze z powodzeniem startować w zawodach wyczynowców, najstarsi przekroczyli nawet 80 lat! Osiągnięcia są oczywiście stosowne do możliwości weteranów, ale czasem młodzi nie są w stanie osiągnąć choćby zbliżonych wyników. Przykładem jest tu nasza Marianna Biskup, która od wielu lat nie ma w naszym województwie rywalki, która skakałaby w dal dalej niż ona! Oczywiście nie w kategorii K 45 , w której od lat jest niekwestionowaną mistrzynią i rekordzistką Europy. Wśród młodych lekkoatletów.
     Mistrzostwach Świata Clermont–Ferrand wzięło udział 3625 lekkoatletów. Reprezentacja Polski liczyła 36 osób, w tym tylko trzy panie.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama