UWAGA!

Brązowe tygrysy (boks)

 Elbląg, Brązowe tygrysy  (boks)
fot. nadesłana

W dniach 14-17 kwietnia w Grudziądzu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie. W zmaganiach o tytuł najlepszych zawodniczek w 10. kategoriach wagowych wzięły udział 103 zawodniczki z 45 klubów sportowych reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Elblążanki zdobyły dwa brązowe medale.

Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowały dwie zawodniczki: w wadze 48 kg Patrycja Gerka i w wadze 60kg Patrycja Pszczółkowska. Obie wróciły z brązowymi medalami. O wejście do strefy medalowej Gerka pokonała przez TKO w I rundzie Darię Teskowską (KS Copacabana Konin). Pszczółkowska nie dała żadnych szans swojej rywalce Natalii Żołnowskiej (KS Pomorzanin Toruń), wygrywając także w I rundzie przez TKO. W walkach o wejście do finału obie uległy na punkty utytułowanym zawodniczkom, reprezentantkom kraju i tak: Patrycja Gerka Dominice Huczek (MOSM Tychy), natomiast Patrycja Pszczółkowska Katarzynie Bujko (BKS Jastrzębie). Wielkie brawa i gratulacje dla obu zawodniczek KSW Tygrys, które pomimo małego stażu bokserskiego pokazały wielkie serce i wielką wolę walki. Jest to kolejny w tym roku sukces pięściarzy KSW Tygrys. Dwa brązowe krążki dziewczyny dołączyły do złotego medalu Radosława Kawczaka zdobytego w tym miesiącu podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie.W klasyfikacji klubowej KSW Tygrys Elbląg zajął wysokie 12. miejsce.
      
Paweł Drzewiecki, trener KSW Tygrys

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wstyd dla organizatora i związku sportowego, kto w tych czasach na imprezach tej rangi wręcza zawodnikom papierowy dyplom wypisany odręcznie i medalik na szyję???
  • Gratulacje dla Was Patrycje za sukces, promocję Elbląga i naszego rejonu. Życzę Wam dalszych sukcesów w BOKSIE :) Oby w Wasze ślady poszły inne dziewczyny zamieszkałe w naszym regionie. Pamiętajcie aby osiągnąć sukces w sporcie trzeba ciężko trenować i być wytrwałym i tego Wam życzę :) No i gratulacje dla trenera Pawła, którego mile wspominam jako zawodnika Startu Elbląg i którego serdecznie pozdrawiam.
Reklama