UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brydżyści uczcili Rok Pionierów Elbląga

 
Elbląg, Brydżyści uczcili Rok Pionierów Elbląga
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

W Elblągu odbył się kolejny trzeci już Otwarty Interregionalny Turniej Brydżowy w ramach obchodów Roku Pionierów Elbląga. Udział w nim wzięli brydżystki i brydżyści z Braniewa, Elbląga, Jagodnika, Gronowa Górnego, Lublińca, Nowakowa i Suchacza.

Gościem honorowym był Józef Kazik były burmistrz Lublińca na Śląsku. A oto ranking turnieju: 1. Jerzy Kwoczek - Gronowo Górne - Bernard Rynkowski - Elbląg, - 60,71 % 2. Ireneusz Iwanow - Jerzy Sukow - Elbląg - 57,41 % 3. Marian Grabowski - Braniewo - Jan Kondrakiewicz - Elbląg - 55,36 % 4. Iwona Smilgin - Regina Wołek - Elbląg - 52,68 % 5. Zbigniew Samborski - Elbląg - Marek Serdyński - Nowakowo - 51,79 % 6. - 7. ex equo Józef Kazik - Lubliniec - Henryk Łęcki -  Jagodnik i Bogdan Jabłoński - Mariusz Sarnowski - Elbląg 8. Andrzej Krzemiński - Andrzej Szyc - Elbląg - 46,68% 9. Rena Bieda - Elbląg - Anna Dworakowska - Suchacz - 42,86 % 10. Tadeusz Mielko - Marek Czapliński - Elbląg 37,95 %. Gratulacje dla zwycięzców na podium. - Dziękuję za zaproszenie do udziału w tym patriotycznym spotkaniu i turnieju z okazji upamiętnienia i uczczenia zasług pionierów Elbląga, którzy przybyli do Elbląga w 1945 roku i później z Wilna, Wileńszczyzny, Grodna, Lwowa, Pomorza, Śląska, Małopolski i Wielkopolski w poszukiwaniu mieszkań i pracy oraz przyczynili się do odbudowy zrujnowanego Elbląga. Miałem okazję zapoznać się z pięknym materiałem biografii członków Klubu Pionierów Elbląga. Nie wiedziałem, że do tego patriotycznego Koła należy mój rodak Kazimierz Fiołek,który urodził się w rodzinie górniczej na Śląsku i był jednym z najstarszych członków Koła Pionierów Elbląga. Został zameldowany 20 lipca 1945 roku i zatrudnił się jako ślusarz-konserwator w Wojskowym Zakładzie Napraw w Elblągu. O tych pięknych kartach Pionierów Elbląga powinno się uczyć dzieci i młodzież w szkołach, aby ocalić zasługi pionierów w odbudowie zniszczonego Elbląga od zapomnienia i przekazać te piękne karty historii młodszym pokoleniom - mówi Józef Kazik.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama