UWAGA!

Być jak Robert Lewandowski

 
Elbląg, Być jak Robert Lewandowski
fot. nadesłana

Będąc dzieckiem wielu chłopców marzy, żeby w przyszłości strzelać tyle bramek co Robert Lewandowski i rywalizować co tydzień w Lidze Mistrzów. Jednak dojście na taki poziom podparty jest treningami od najmłodszych lat. Sprawdziliśmy, jak praca z najmłodszymi wygląda w Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg. Pierwszą wizytę złożyliśmy rocznikowi 2009.

Praktycznie w każdym roczniku w Akademii Olimpii pracuje dwóch trenerów. Celem jest podwyższenie szkolenia, wprowadzanie wyższych standardów pracy. Z rocznikiem 2009 pracuje: Maciej Rogowski i Tomasz Gapski. W przeszłości obaj trenowali w młodzieżowych zespołach Olimpii, Rogowski nadal gra w piłkę na szczeblu seniorskim. Posiada licencję trenerską UEFA C, wciąż czynny zawodnik Błękitnych Stare Pole. Gapski jest w trakcie kursu trenerskiego, w piłkę do niedawna grał w Polonii Pasłęk.
       - Celem naszej pracy jest przede wszystkim zapewnienie przyjemności z treningu. Chcemy widzieć uśmiech na twarzach naszych zawodników i żeby niecierpliwością wyczekiwali kolejnych zajęć - poinformował trener Gapski, dodając - Sport wychowuje. Naszych podopiecznych uczymy wzajemnego szacunku i marzy nam się, żeby wyrośli na wartościowych mężczyzn.
       Praca dwóch trenerów w danym roczniku nabiera jeszcze większego sensu, gdy dowiadujemy się o liczebności grupy. W roczniku 2009 trenuje, aż 32 chłopców! Podopieczni Rogowskiego i Gapskiego sezon ligowy rozpoczną 9 września. Drużyny zgłoszone w tej kategorii wiekowej zostały podzielone na 6 grup po 6 drużyn (jedna grupa 5 zespołowa). Olimpia 2009 wystawi dwa zespoły, a ich przeciwnikami będą: MMKS Concordia Elbląg I, MMKS Concordia Elbląg II, Olimpia Elbląg 2008 I, Olimpia Elbląg 2008 II.
       - W takim wieku wyniki nie są najważniejsze. W naszej pracy skupiamy się na rozwijaniu sprawności ogólnej, a także szybkości i koordynacji. Będziemy rozwijać technikę poprzez gry i ćwiczenia oraz rozwijać inteligencję piłkarską. Kładziemy nacisk na używanie głowy w trakcie meczu, na rozwijaniu myślenia taktycznego. Nie wyobrażamy sobie gry do przodu na “chaos”, uczymy chłopców wyprowadzać piłkę od własnej bramki, nawet kosztem straconych bramek - powiedział Tomasz Gapski.
       Mecze w tej kategorii wiekowej trwają po 16 minut (1 x 16 minut). Chłopcy rywalizować będą na boiskach o wymiarach 50-60m x 26-30m. Z każdej grupy po rozegraniu czterech turniejów po 4 najlepsze drużyny awansują do regionalnego turnieju półfinałowego, a pozostałe 2 drużyny wezmą udział w regionalnych turniejach półfinałowych niebieskich (szczegóły na wmzpn.pl).
       Olimpia 2009 do sezonu przygotowywała się na obozie sportowym w Iławie w dniach 12-15 sierpnia. Chłopcy mieli do dyspozycji boisko naturalne i ze sztuczną nawierzchnią oraz basen. Rozegrali dwa sparingi: Z Gedanią Gdańsk był remis 7:7, z Jeziorakiem Iława przegrana 11:15. Oba mecze rozegrano jednego dnia, sparing po sparingu.
      
       Kadra Olimpii 2009:
       Banasik Oskar, Bednarz Michał, Binkiewicz Filip, Deptuła Mateusz, Dobrzyniecki Marcin, Grzegorek Piotr, Jankowiak Wojciech, Jastak Janusz, Karwecki Cezary, Kimsa Fabian, Klimowski Marcel, Kodzis Damian, Kruczyński Natan, Miałdun Mateusz, Michalski Nikodem, Młynik Daniel, Piotrowski Igor, Podpora Mikołaj, Rakoczy Kacper, Sokołowski Olivier, Stolarski Aleksander, Szmuda Marcel, Trębacz Igor, Ujazda Franciszek, Wencel Grzegorz, Woliński Tymon, Zajdel Martyna, Zieliński Jakub, Łada Dominik, Łada Tomasz, Śluzek Franciszek, Żołędziewski Czesław
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niestety, piłka nożna w Elblągu "marnuje" na potęgę bardzo dużą liczbę dzieciaków, zapisywanych lekkomyślnie przez niezorientowanych rodziców, zaślepionych tzw. modą na Lewandowskiego. Olimpia i Concordia chwalą się każdego roku naborem setek dzieciaków (nawet w wieku przedszkolnym), a co prezentują później seniorzy i ilu jest tam rodzimych wychowanków, każdy może sprawdzić. Wielka szkoda, bo większość tych dzieci powinno trafić do sekcji lekkiej atletyki, łyżwiarstwa, kajaków, kosza, siatki i ręcznej, judo lub innych sportów walki. Byłoby tyle z nich pożytku. .
  • trening najmłodszych roczników sa przede wszystkim ogólnorozwojowe, i jak chłopiec będzie chciał trenować lekkoatletykę to za 2,3 lata śmiało se poradzi. A tak nawiasem, to raz w tygodniu dzieciaki maja trening lekkoatletyczny z trenerem od lekkiej
  • Wiedziałem ze prędzej czy później komentarz da jakiś mędrzec. Zrozum, wiec ze chłopaki są za młodzi zeby trenować niektóre wymienione dyscypliny. Piłka nożna jest ogolnorozwojowa i każdy rodzaj ruchu w tym wieku jest lepsza od spędzania czasu z telefonem, tabletem czy innym xboxem. W dzieciństwie każdy marzy o wilkiej piłce udaje się to jednak nielicznym. Z reszta tak jak w każdej dyscyplinie sportu.
  • Ktoś, to Ty nie zgrywaj "mędrca". Oczywiste jest, że każda forma ruchu jest lepsza od zabawy z telefonem lub kompem ale robienie z piłki kopanej wielkiej dyscypliny "ogólnorozwojowej", to Cię już poniosło. Wystarczy trochę się orientować, jak źle jest z tzw. sprawnością ogólną większości młodych piłkarzy, którzy niby od lat "są w treningu". Niestety są przy tym tak zmanierowani i pełni złych przyzwyczajeń, że "odratowanie" ich dla innych dyscyplin jest właściwie już niemożliwe. Aha, kluby piłkarskie sięgają masowo po dzieciaków i to już takich 4-5 letnich, bo chodzi im o. .. kasę Misiu;)
  • nie wydaje mi sie ze dziecko w wieku przedszkolnym marzy o lyzwiarstwie czy kajakach, tak jak o pilce noznej. uwazam ze jezeli dziecko chce pokopac sobie w pilke i rodzic zapisuje je do klubu to jest szansa, ze nauczy sie, nie tylko grac w pilke ale i kolezenstwa, wspolpracy i duzo innych cech pozytywnych. pilka nozna to nie jest jednostka ! nie kazdy musi byc Lewandowskim ale za to wielu z nich moze zajsc duzo wyzej i dalej. Powodzenia dzieciaki i rodzice jak i ich trenerzy
Reklama