UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cadetowy maraton w Krynicy Morskiej

 
Elbląg, Cadetowy maraton w Krynicy Morskiej
fot. Bartosz Modelski

W Krynicy Morskiej, na Zalewie Wiślanym właśnie zakończyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. W ciągu trzech ostatnich dni, od czwartku do soboty przeprowadzono wszystkie z zaplanowanych 9 wyścigów przy wietrze od 8 do 20 węzłów.

Przy rekordowej frekwencji 113 jachtów, wyścigi w tak dużej flocie dla wielu zawodników były dużym wyzwaniem. Długa na 500 metrów linia startu i długość trasy nawet do 1 mili morskiej stworzyły dla zawodników świetne warunki do rywalizacji.
       Pierwszego dnia wiatr od brzegu był bardzo zmienny, co utrudniło wszystkim podejmowanie trafnych decyzji. Kolejnego dnia siła wiatru osiągała nawet 20 węzłów, co przy krótkiej, charakterystycznej dla Zalewu Wiślanego fali dochodzącej do pół metra wysokości, sprawiła wielu zawodnikom trudności. Pojawiły się wywrotki. Ostatni dzień regat pokazał łagodne warunki do żeglowania. Zróżnicowane warunki wyłoniły najbardziej uniwersalną załogę w kategoriach: chłopcy, dziewczęta i załogi do 14 lat.
       Bezwzględnym zwycięzcą regat zostali Belgowie: Thibavd Dirix, Thomas Winand. Dwa punkty za nimi, na drugim miejscu Angielki: Lia Fletcher, Kali Karaskas. Na trzecim miejscu Argentyńczycy: Julian Finsterbusch, Franco Barone. Najlepsi z Polaków, Paweł Kajeta, Tymoteusz Roszkowski uplasowali się na czwartej pozycji.
      
       W klasyfikacji Polaków:
       Chłopcy:
       1. Paweł Kajeta , Tymoteusz Roszkowski, UKŻ Lamelka Kartuzy
       2. Michał Dębkowski, Zdzisław Bulik, MKS Dwójka Warszawa
       3. Marcel Kurjańczyk, Filip Nowak, UKŻ Lamelka Kartuzy
      
       Dziewczęta:
       1. Patrycja Raszczyk, Zofia Sienkiewicz, UKŻ PMOS Pisz
       2. Magdalena Leymańczyk, Zuzanna Grusznis, UKŻ PMOS Pisz
       3. Daria Targos, Zofia Hochtaubel, MKS Dwójka Warszawa
      
       Młodzicy do lat 14
       1. Piotr Cendrowski, Adam Rutkowski, MKS Dwójka Warszawa
       2. Franciszek Rutkowski, Jan Kopyra, MKS Dwójka Warszawa
       3. Zuzanna Ostrowska, Hanna Bujko, MKS Dwójka Warszawa
      
       Klasyfikacja Klubowa:
       1.UKŻ Lamelka Kartuzy
       2. Dwójka Warszawa
       3. PMOS Pisz
      
       Pełne wyniki regat:
       http://cadet2019.com/results-polish-nationals/
      
       Od niedzieli, 28 lipca rozpoczyna się impreza główna sezonu: Mistrzostwa Świata. W dwóch flotach: Worlds oraz Promo rywalizować będzie 62 i 68 załóg. Dwa dni pomiarów, następnie practise race, parada uczestników ulicami Krynicy Morskiej, otwarcie na scenie w porcie regat, następnie 5 dni dla 12 zaplanowanych wyścigów.
       Organizatorem regat jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Cadet wraz z Urzędem Miasta Krynica Morska.
       Zapraszamy do śledzenia regat na stronie http://cadet2019.com/ oraz stronie Fb. 
Jerzy Sukow
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama