UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cały Elbląg biega z mapą

 
Elbląg, Cały Elbląg biega z mapą
fot. nadesłana

W środę, 24 maja przy pięknej, wymarzonej słonecznej pogodzie w majowej Bażantarni odbyły się popularyzacyjne biegi na orientację. Ponieważ nasz region ma jedne z najlepszych terenów do uprawiania tej dyscypliny sportu, na starcie zjawiło się około 80 biegaczy na orientację, czyli popularnie mówiąc „orientalistów”.

Najwięcej było uczniów z Gimnazjum nr 3 oraz z Gimnazjum nr 8. Wielkie brawa za odwagę, ponieważ gimnazjaliści obalili kolejny mit, że biegi na orientację są trudnym sportem, bo trochę trzeba pomyśleć. W Skandynawii jest to sport narodowy. Był to klasyczny „scorelauf”, czyli „biegaj i licz”. Wszyscy mieli do zaliczenia tę sama ilość punktów, ale kolejność ich pokonywania była dowolna. Należało wybrać odpowiednią taktykę, aby zaliczyć wszystkie punkty kontrolne w jak najkrótszym czasie. Trzeba było trochę pomyśleć i sukces był na wyciągniecie ręki. Walka była bardzo zacięta. Na mecie na zmęczonych, ale szczęśliwych zawodników czekały napoje chłodzące. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
      
       Gimnazjum- chłopcy
       1. Piotr Banach
       2. Piotr Oziemkiewicz
       3. Jan Wiśniewski
      
       Gimnazjum- dziewczęta

       1 . Julia Typańska
       2.  Daria Koladyńska
       3. Sylwia Walczak
      
       Szkoły Ponagimnazjalne-chłopcy
       1. Jakub Typański
       2. Marcin Głębicki
       3. Mateusz Rapacki
      
       Szkoły Ponagimnazjalne- dziewczęta
       1. Kornelia Małecka
       2. Klaudia Przybysz
       3. Natalia Megerr
      
       Open kobiety
       1. Monika Typańska
       2. Magdalena Orzechowska
       3. Patrycja Pielech
      
       Open mężczyźni
       1. jakub Ossowski
       2. Mariusz Michno
       3. Roman Typański
      
       Zespoły Gimnazjum (składy 2-3 osobowe)
       1. Gimazjum nr 8 - Brągoszewska, Staszyńska
       2. Gimnazjum nr 8 - Miszta, Róg
       3. Gimazjum nr 8 - Kazarian, Szulc, Pakieła
      
       Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe, które wręczył pan Kazimierz Szulzycki budowniczy tras i jednocześnie sędzia główny zawodów oraz Janina Banach najbardziej aktywna działaczka klubu. Dzień orienteeringu przeprowadził i zorganizował Elbląski Klub Orienteeringu Gryf przy klubie 16 PDZ we współpracy z MOSiR Elbląg. Impreza została przeprowadzona całkowicie na zasadach wolontariatu. Zapraszamy na kolejne zawody 31 maja (też środa). Będzie to „Gimnazjada” i "Licealiada” w Biegu na Orientację, którą organizuje Elbląski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Eko Gryf przy 16 PDZ. Zapraszamy serdecznie wszystkich entuzjastów tego wszechstronnego sportu.
      
Bolesław Czechowski, Elbląski Klub Orienteeringu GRYF
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama