UWAGA!

Cały rok w biegu

 
Elbląg, Najbliższe zawody biegowe już 26 lutego na Modrzewinie
Najbliższe zawody biegowe już 26 lutego na Modrzewinie (fot. MS, archiwum portEl.pl)

2017 rok zapowiada się interesująco pod względem atrakcji dla miłośników biegania i wszystkich tych elblążan, którzy dopiero zamierzają się ruszać. Piątka dla każdego, szkoła biegania, niedzielne poranki biegowe – to tylko niektóre z wielu propozycji przygotowanych dla mieszkańców przez Stowarzyszenie EL Aktywni.

Kalendarz imprez EL Aktywnych na 2017 rok jest już gotowy. Na mieszkańców czeka dwanaście różnego rodzaju wydarzeń, w których udział jest w większości bezpłatny.
       - Przy ustalaniu listy długo dyskutowaliśmy w gronie członków stowarzyszenia. Zgodnie ze statutem głównym celem naszych działań jest promowanie, popularyzacja aktywności fizycznej jako najlepszej formy wypoczynku oraz integracja mieszkańców regionu. Patrząc na to, co robiliśmy w latach ubiegłych, stwierdziliśmy, że powinniśmy się na tym skupić i odejść od organizowania dużych, komercyjnych imprez sportowych – informuje Łukasz Piśkiewicz, prezes Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. - Nasze działania w roku 2017 powinny mieć charakter towarzyski, mniej oficjalny, bardziej ukierunkowany na rekreację, a nie rywalizację. Nie będzie więc medali, pomiarów czasu, nagród itp., czyli działań charakterystycznych dla profesjonalny imprez. Wyjątkiem będzie Bieg Niepodległości, który jako jedyne nasze działanie zostanie w tym roku zorganizowany w pełni profesjonalnie.
       Pierwsza impreza – Bieg Policz się z cukrzycą - odbyła się w styczniu, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26 lutego o godz. 11 czas na kolejną – na Modrzewinie odbędzie się Winter Run, a w wybrane niedziele – jeśli pogoda pozwoli – na Jeleniej Dolinie odbywać się będzie morsowanie (szczegóły na profilu fejsbukowym).
      
       Daty kolejnych imprez:
      
12 marca – Leśny Półmaraton w Bażantarni z okazji Dnia Kobiet (godz. 11)
       26 marca – początek Niedzielnych Poranków Biegowych. Będą organizowane do ostatniej niedzieli lata (17 września). Zbiórka o godz. 10 na dużej polanie w Bażantarni.
       5 maja – początek akcji „Piątka dla każdego” (godz. 19). To cykl spotkań organizowanych w poniedziałki, środy i piątki, przygotowujących do startu w Biegu Piekarczyka.
       4 czerwca – Enduro Kid – zawody dla dzieci, organizowane przy okazji Biegu Piekarczyka. Druga edycja odbędzie się 11 listopada przy okazji Biegu Niepodległości.
       23 czerwca - Bieg oraz Marsz Świętojański w Bażantarni (godziny nocne)
       25-27 sierpnia – Enduro Man. Zawody będą rozegrane w dniach: 25.08 – pływanie na dystansie maksymalnym 1500 m, 26.08. - kolarstwo na dystansie maksymalnym 100 km oraz 27.08. - bieg na dystansie maksymalnym 25 km. Zawody będą miały charakter towarzyski, co oznacza, że nie będzie prowadzona żadna oficjalna klasyfikacja. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans, jaki sami zadeklarują, ale nie większy niż podany wyżej.
       1 września – początek Szkoły Biegania (godz. 18), cyklu zajęć dla osób, które chcą rozpocząć bieganie lub wznowić treningi lub wrócić do biegania. Zajęcia będą trwały 4 tygodnie.
       11 listopada – Bieg Niepodległości, organizowany wspólnie z miejskim samorządem.
       10 grudnia – Bieg Mikołajkowy. Start godz. 12.
       Wszystkie wyżej wymienione imprezy, poza Biegiem Niepodległości, będą nieodpłatne lub odpłatne symbolicznie.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama