UWAGA!

Celem jest awans do II ligi

 
Elbląg, Od lewej: Paweł Guminiak, Adam Boros i Łukasz Pietroń
Od lewej: Paweł Guminiak, Adam Boros i Łukasz Pietroń fot. Witold Sadowski)

W czwartkowe południe na stadionie przy ulicy Agrykoli odbyła się konferencja prasowa przed wiosenną rundą rozgrywek. Wzięli w niej udział prezes Paweł Guminiak, trener Adam Boros oraz kapitan zespołu Łukasz Pietroń. - Jesteśmy gotowi na awans do II ligi - zapowiedział prezes Olimpii.

Już w najbliższy weekend piłkarze III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej wracają do ligowej rywalizacji. Zajmujący drugie miejsce w tabeli elblążanie mają walczyć o powrót na centralny szczebel rozgrywek. Klub zorganizował konferencję prasową na której podsumowano przygotowania do meczów, a także określono cel na najbliższe miesiące.
       Jako pierwszy głos zabrał prezes Olimpii Elbląg. - Jesteśmy gotowi na awans. Nasze przygotowanie pod względem sportowym, organizacyjnym jest odpowiednie na promocję. Łączmy się wszyscy w walce o drugą ligę. Wspierajmy się w trudnych momentach, bo tylko wtedy uda nam się osiągnąć cel. W grze o awans liczą się cztery drużyny: Olimpia Elbląg, Olimpia Zambrów, Drwęca oraz Płomień Ełk. Już teraz widzimy, że rozpoczynają się gierki. Mówię o przełożonym spotkaniu Zambrowa z Jagiellonią, które miało się odbyć w weekend, a zostanie rozegrane w późniejszym terminie. My jednak skupiamy się na sobie i liczymy na to, że nie będziemy musieli oglądać się na innych – mówił ks. Paweł Guminiak.
       Przygotowania do sezonu ocenił trener Adam Boros. - Zagraliśmy dwanaście spotkań w okresie przygotowawczym. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Dobrą skuteczność pokazywał Jakub Bojas, który strzelił dziewięć goli. Wzmocniło nas pięciu piłkarzy, którzy mają podnieść jakość gry.. Chcę żeby zawodnicy czuli pewność siebie. Na każdej pozycji jest rywalizacja, zawodnicy mogą grać na kilku pozycjach – powiedział szkoleniowiec z Agrykoli.
       O atmosferze w zespole mówił Łukasz Pietroń. - Atmosfera jest bardzo dobra. Presja zawsze występuje w sporcie, to normalne. Mamy wspólny cel i zrobimy wszystko, by go osiągnąć. Za nami runda jesienna, która nas wzmocniła. Wiele nauczyły nas potknięcia z teoretycznie słabszymi rywalami. Postaramy się od pierwszego meczu kroczyć po ten awans i nie dopuszczać do sytuacji stykowych – mówił podczas spotkania z dziennikarzami kapitan Olimpii.
       Następnie gospodarze spotkania odpowiadali na pytania. Wiele z nich dotyczyło stadionu. - Prawda jest taka, że my tylko użytkujemy stadion. Oczywiście mamy plany, sugestie, ale nic nie możemy sami zrobić, czy zmodernizować, wszystko zależy od decyzji miasta. Przygotowujemy materiały na złożenie licencji na drugą ligę. Wiemy gdzie są problemy, mówię tutaj o budynku klubowym, pomieszczeniach dla sędziów. Nie jesteśmy jednak włodarzami tego miejsca. Dzierżawimy stadion przy Moniuszki i tam udało się zmodernizować obiekt. Tutaj wiele decyzji nie zależy od nas – mówił prezes Olimpii.
       Ks Paweł Guminiak mówił też o decyzji dotyczącej wycofania z rozgrywek drużyn Olimpii. - Podjęta została decyzja o wycofaniu z rozgrywek drugiej drużyny. Chcemy się skupić na jednym celu, czyli powrocie do II ligi. W rozgrywkach klasy okręgowej nasi piłkarze odnosili wiele urazów. Zdecydowaliśmy się też o wycofaniu juniorów z ligi wojewódzkiej. Nie ma potrzeby dublować meczów, kiedy mamy zespół w Centralnej Lidze Juniorów. Tu też jest określony cel i piłkarze mają walczyć o utrzymanie w CLJ – mówił prezes Olimpii.
       Trener Adam Boros odniósł się za to do kontuzji w zespole. - Anton Kołosow jest już po wizycie u lekarza. Prognozy są takie, że może wrócić na boisko za sześć tygodni, ale kiedy to dokładnie będzie nie wiemy. Dobrze, że nie było potrzeby wykonania zabiegu, to powinno przyśpieszyć sprawę. Jeśli chodzi o Kamila Graczyka, to zaraził się ospą, a w tym wieku to dość skomplikowana sprawa i trudno przewidzieć kiedy zawodnik pojawi się na treningach.
       Przed Olimpią ligowy mecz z Warmią Grajewo. Liczymy, że elblążanie już w najbliższą sobotę rozpoczną marsz do drugiej ligi. Początek pojedynku o godz. 15. 
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Olimpii Elbląg 
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama