UWAGA!

Chcesz zostać ratownikiem?

 Chcesz zostać ratownikiem?

Elbląskie WOPR zachęca do wzięcia udziału w szkoleniu na stopnie Asystent Ratownika Wodnego i Ratownik Wodny. Sprawdzian z umiejętności pływackich odbędzie się 11 października o godz. 16.15 w Krytej Pływalni MOSiR w Elblągu.

Decyzją Ministra Spaw Wewnętrznych z dnia 16 października 2013 r. wydaną na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18 sierpnia 2011 r. (Dz.U.208 poz. 1240) Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego. Koszt sprawdzianu wynosi 10 zł.
      

       * Asystent Ratownika Wodnego (odpowiednik dotychczasowych stopni Młodszy Ratownik WOPR i Ratownik WOPR lub etap I i II)
       Szkolenie adresowane dla osób od 14 roku życia deklarujących pracę społeczną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych, w ramach działalności statutowej EL WOPR.
      
       Szkolenie składa się z co najmniej 36 godzin, w tym co najmniej 10 godzin zajęć teoretycznych i co najmniej 26 godzin zajęć praktycznych.
       Szkolenie zakończone wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia Asystenta Ratownika Wodnego.
       Koszt szkolenia 250 zł.
      
       * Ratownik Wodny (odpowiednik dotychczasowych stopni WOPR: Młodszy Ratownik+Ratownik +Ratownik Wodny Śródlądowy,Morski,Pływalni)
       Szkolenie adresowane dla osób pełnoletnich, posiadających aktualne zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika (na podstawie Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o państwowym ratownictwie medycznym).
      
       Szkolenie zakończone egzaminem składanym przez Komisję Egzaminacyjną oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.
      
       Szkolenie składa się z co najmniej 63 godzin, w tym co najmniej 20 godzin zajęć teoretycznych oraz co najmniej 43 godzin zajęć praktycznych.
       Ratownik Wodny może podejmować pracę zawodową na kąpieliskach, basenach, pływalniach, plażach nadmorskich, na rzekach i jeziorach.
       Koszt szkolenia w pakiecie 1.150 zł (egzamin + dokumenty).
      

 


       W cenie szkolenia:
       - materiały dydaktyczne,
       - wejście na basen,
       - wydanie dokumentów (legitymacja i zaświadczenia),
       - ubezpieczenie,
       - składka członkowska EL WOPR w roku ukończenia kursu.
      
      

Zapisy i informacje: Biuro Elbląskie WOPR tel. 55 230 40 55, 786 965 189
       e-mail: elwopr@tlen.pl
       www.elblaskiewopr.pl

      

       Szkolenie współfinansowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

       ----- Reklama -----

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie