UWAGA!

Cheerleaderki z Elbląga w czołówce Polski

 
Elbląg, Cheerleaderki z Elbląga w czołówce Polski
fot. nadesłana

W ostatni weekend marca odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Podczas dwudniowych mistrzostw kraju w Łącku (woj. małopolskie) zaprezentowało się około 1300 zawodniczek i zawodników z 70 klubów z całej Polski.

Elbląg reprezentowały tancerki w ponad 40-osobowym składzie. W tym roku elblążanki startowały w kategoriach: Pom Dance Junior Młodszy, Pom Dance Junior, Pom Dance Senior, Pom Dance Junior Młodszy Duety oraz Pom Dance Senior Duety.
       Zawodniczki wróciły do Elbląga z czterema medalami: złotem, srebrem i dwoma brązami.
       Tytuł Mistrza Polski utrzymał seniorski duet: Magdalena Konczewska i Pola Stołowska. Ze srebrem wrócił duet juniorski Nikola Różańska i Daria Borkowska, które otarły się o złoto, bowiem do tytułu Mistrza Polski zabrakło im jednego punktu.
       Najtrudniejszymi kategoriami są starcia formacji. Aby przejść do finałów Mistrzostw Polski trzeba znaleźć się w ścisłej szóstce, pokonujący przy tym ponad 10 innych zespołów. Tegoroczny poziom turnieju był niezwykle wysoki, co nie umknęło uwadze sędziów, organizatorów jak i samych zawodniczek.
       Najmłodsza formacja - Mini Cheerleaders uplasowała się na 3. miejscu. Formacja seniorska również wróciła z brązowym medalem. Formacja juniorek zajęła wysokie 4. miejsce, debiutując w nowym składzie w nowej kategorii wiekowej.
       Elblążanki spotkały się z wieloma wyrazami uznania zarówno ze strony sędziów jak i zawodniczek za oryginalność, nietuzinkowy wygląd i pomysłowość. Dlatego też, dostały one możliwość startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders, które odbędą się na początku lipca w Zadarze w Chorwacji. Zawodniczki nie ukrywają, że wyjazd na turniej rangi europejskiej jest jednym z większych marzeń każdej z nich.
       Skład formacji:
       Mini Cheerleaders:
       Patrycja Radzikowska, Wiktoria Pałeczko, Daria Murawska, Patrycja Marguardt, Karolina Biegajewska, Oliwia Misterkiewicz, Alicja Janczewska, Amelia Kurowska, Gabryjela Klonowska, Julia Adamska, Matylda Domża, Natalia Wojenkowska, Aleksandra Siedlecka, Natalia Cechowska, Nikola Zalewska, Wiktoria Mateusiak.
       Cheerleaders Junior: Monika Lelujko,Aleksandra Pałeczko, Nikola Różańska, Ada Szopińska, Daria Borkowska, Klaudia Samsel, Karina Kwiatkowska, Oliwia Gruszecka, Oliwia Sułek, Karolina Ołoszewska
       Cheerleaders: Magdalena Konczewska, Agnieszka Kuczkowska, Pola Stołowska, Małgorzata Mazur, Dorota Choromańska, Agata Iwaniszczuk, Adrianna Benke, Monika Skowrońska, Justyna Pisarska, Dagmara Prochera, rezerwa: Aneta Andrychowska, Milena Jankowska
       Trener: Aneta Orłowska, Pola Stołowska, Magda Konczewska.
      
      
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama