UWAGA!

Co ze sportem młodzieżowym w MOS Elbląg? (opinia nadesłana)

 Elbląg, Co ze sportem młodzieżowym w MOS Elbląg? (opinia nadesłana)
(fot. nadesłana)

Oszczędności w elbląskiej oświacie planowane od września 2020 roku dotkną również młodzież uczęszczającą na zajęcia do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, a to właśnie tam zatrudnieni nauczyciele specjalizujący się w różnych dyscyplinach szkolą ok.400 uczniów elbląskich szkół - pisze radny Bogusław Tołwiński.  

1 lipca w MOS przy ul. Kościuszki odbyło się spotkanie 50 rodziców z nauczycielami i dyrekcją w sprawie przyszłości ich dzieci i całej jednostki. Obawy dotyczyły planu ograniczeń ilości zajęć sportowych dla dzieci w poszczególnych sekcjach o średnio 40 procent. Dodać należy, iż już od kilku lat systematycznie zmniejszała się ilość godzin w grupach, tak że z 9 godzin teraz planowane są już tylko 4.

W czasie dyskusji pojawiło się zasadnicze pytanie; skąd przekonanie w Urzędzie Miejskim, iż można na 4 godzinach lekcyjnych, czyli 3 godzinach zegarowych przygotowywać uczniów np. w kategorii juniora do udziału w zawodach sportowych i walki o sukcesy na krajowym poziomie? Specjaliści zgodnie stwierdzają, iż to jest niemożliwe. Rodzice podkreślali też wysoką wartość wychowawczą tego, że ich dzieci zajmują się sportem, który kształtuje ich charaktery, wzmacnia ciało i uczy fundamentalnej wytrwałości.

Warto zauważyć, iż MOS w takiej formule - dodatkowych zajęć popołudniowych - funkcjonuje od 1975 roku i to właśnie tam setki uczniów osiągnęły swoje osobiste sukcesy na poziomie mistrzostw Polski, Europy i świata.

Podsumowując. Rodzice uczniów wyrazili swoje obawy co do przyszłości rozwoju karier sportowych swoich dzieci w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy tak bardzo ograniczonym zakresie zajęć. Z inicjatywy rodziców powstało pismo do prezydenta Witolda Wróblewskiego o spotkanie i wyjaśnienie całej sytuacji. Pismo zostało złożone w sekretariacie pana prezydenta 2 lipca. Minął ponad tydzień. Rodzice czekają na informację o spotkaniu. Dodać należy, iż w połowie lipca nauczyciele mają podjąć ostateczne decyzje odnośnie przyjęcia wypowiedzenia warunków umowy o pracę zaproponowanych przez urząd.

Wszyscy mają nadzieję, iż podczas spotkania uda się osiągnąć porozumienie we wszystkich w/w obszarach.

Z upoważnienia rodziców i nauczycieli 

Bogusław Tołwiński

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zapytajcie nissana piątego wiceprezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  zenobiusz(2020-07-10)
 • Poważnie martwi się Pan o młodzież czy o swoje godziny ?! Będziesz miał 20 godzin i też nie wychowasz mistrza olimpijskiego. Czy jest to godzin 9 czy 4 nie jest to cały wymiar treningowy. Nie ściemniajcie ludziom jak działa Wasz wielki niby sport.
 • A jak nauczyciele nie przyjmą wypowiedzenia warunków umowy to co ? Będą pracować po staremu 9 godzin ale zapłacą im za 4 tylko. To brawo bohaterowie pedagodzy.
 • A jak tam imprezy na zakończenie roku nauczycielskiego ? Też o swoim smutnym losie trenerskim debatowano. Oj grubo było w lokalach i nikt o żadnej pandemii nie dyskutował.
 • Artykuły pisze radny Boguś, spotkania zwołuje radny Boguś, obrońca personelu sprzątającego szkoły Pan Boguś, szkolimy sportowców Pan Boguś, wiarygodność jednak niska, facet partyjnie wybrany z listy KO ale już teraz niezależny. Głos ludu.
 • Widzę nagłówek już myślę o matko zlikwidują. A tu zmiany, zmiany, zmiany, potrzebne widać ekonomiczne zmiany.
 • MOS jest jednostką budżetową nadzorowaną i finansowaną przez UM nie przez widzi misie Pana radnego.
 • Wróbel i ludki z MOSiR u AUT bo jeszcze może być gorzej!!!!
 • Sorry ale dla mnie radny utracił całkowicie zaufanie. Najpierw promował Platfusow typu wcisla i missan piskiewicz. Pozniej sie polapal wiec niby sie od nich odlaczyl a teraz znowu sie trzasnal w glowe i belkocze zeby glosowac na tzrskowskiego bo niby bedziemy niepodlegli choc to taki kot ktory jest karmiony przez bruksele i moskwe. Bedzie sie lasil do merkel i putina. wiec będziemy znowu pod butem. Radny jest dla mnie niegodny zaufania. Zmienia kierunek jak flaga na wietrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Mamakaroliny(2020-07-10)
 • Fajnie, że radny działa bowiem do tego został powołany. Tylko niestabilny jakoś p. Bogusław: za Nowaczyka (PO)wchodzi i rezygnuje, teraz wybrany z list (KO), znów rezygnuje ale na fejsie nawołuje do głosowania na T. też z (KO)jakby zapomniał szybko jaka koalicja rządzi w Elblągu (PSL, LEWICA i KO)i przeciwko, której występuje a mówią, że do trzech razy sztuka. Niestety ale dla mnie odbiera mu to wiarygodność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  kibic Boguslawa(2020-07-10)
 • Tolwinski jak zwykle dba tylko o swoje prywatne korytko jako radny - o mos, nauczycieli, CUW, a reszte ma gdzies.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Akcja Słup(2020-07-10)
 • Przypominam tym o krótkiej pamięci ze radny bogus juz raz byl w PO za nowaczyka jako dyrektor od sportu i bardzo szybko sie na nowaczyka obrazil i zrezygnował. Później promował wcisłe z PO missana oaz lukaszka z epec. Później wstapil ponownie do PO. Nastepnie wraz z missanem i wcisla lansowali Wróblewskiego na prezydenta. Pozniej strzelil focha na wrobla i uciekl z PO. Teraz namawia na głosowanie na trzaskowskiego. Dla mnie człowiek niepoważny, bez zasad i kręgosłupa. Szkoda sobie nim głowę zawracać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Jurny Stefan(2020-07-10)
Reklama