Concordia na pudle (piłka nożna)

W meczu 29. kolejki beniaminek III ligi Concordia Elbląg pokonała na własnym boisku 2:1 Orła Kolno. Tym samym podopieczni trenera Lecha Strembskiego na mecie obecnego sezonu, który jest ich premierowym na tym szczeblu rozgrywkowym, uplasowali się na wysokim, trzecim miejscu w tabeli.

Czternasta wygrana Concordii w sezonie

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy po 21 minutach prowadzili już 2:0. Przy obu golach asysty zaliczył najlepszy na boisku Daniel Ciesielski, który w 13. minucie wypatrzył w polu karnym Mariusza Włodarczyka, a w 21. minucie dokładnym podaniem uruchomił Sebastiana Grykę. Za pierwszym razem Włodarczyk strzałem z 7 metra pokonał golkipera z Kolna, a przy drugiej bramce Gryka przytomnie przelobował bramkarza Orła. Po zdobyciu drugiego gola przez gospodarzy spotkanie wyrównało się, a nie mający nic do stracenia przyjezdni zaczęli z większą determinacją atakować bramkę Concordii. Jeszcze przed przerwą udało się im zdobyć kontaktowego gola, a Michała Kopkę pokonał Marcin Gałązka.
       Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza gra gości, którzy stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji do wyrównania, ale zawodziła ich skuteczność. Concordia groźnie kontrowała, ale w decydujących momentach jej gracze również pudłowali. Z tych powodów spotkanie zakończyło się wynikiem ustalonym jeszcze do przerwy.

Concordia Elbląg - Orzeł Kolno 2:1 (2:1)
       1:0 - Włodarczyk (13.), 2:0 - Gryka (21.), 2:1 - Gałązka (43.)
       Concordia: Kopka - Machiński, Sielezin, Brzyski (55. Mioduński), Sambor, Masztaler, Ciesielski, Wiercioch, Włodarczyk (55. Zielonka), Gryka, Grabowski.

Komplet wyników 29. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej: Huragan Morąg - Olimpia Elbląg 0:2, Concordia Elbląg - Orzeł Kolno 2:1, Start Działdowo - Pogoń Łapy 1:2, Vęgoria Węgorzewo - Sokół Sokółka 0:1, Supraślanka Supraśl - Warmia Grajewo 4:2, Cresovia Siemiatycze - Olimpia Zambrów 0:5, MKS Mielnik - Mrągowia Mrągowo 1:0, Sparta Augustów - Czarni Olecko 2:2.