UWAGA!

Concordia: Nie wycofujemy się z III ligi

 Elbląg, Concordia: Nie wycofujemy się z III ligi
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

W nawiązaniu do wtorkowej konferencji prasowej w siedzibie ZKS Olimpia Elbląg dotyczącej zawarcia porozumienia współpracy między Concordią a Olimpią oraz opublikowanych relacji prasowych z tego wydarzenia, przedstawiamy komentarz dyrektora sportowego MMKS Concordia Daniela Pelca, uzupełniający i częściowo prostujący niektóre doniesienia medialne.

W niektórych relacjach prasowych pojawiły się stwierdzenia, że od 1 lipca br. zespół seniorski Concordii zostanie wycofany z rozgrywek III ligi. Pragnę podkreślić, że w podpisanym dziś porozumieniu współpracy między Concordią a Olimpią nie skonkretyzowano, w którym z tych klubów działać będzie drużyna seniorska. Takie ustalenia jeszcze nie zapadły, a domniemania części dziennikarzy są jedynie ich własnymi domysłami.

Faktem jest, że dla dobra piłki nożnej w naszym mieście podjęliśmy rozmowy w celu nawiązania bliższej współpracy z klubem Olimpia. Celem jest m.in. poprawa jakości sportowej seniorskiej i młodzieżowej piłki nożnej w Elblągu. Efektem tych rozmów może być powołanie nowego klubu z nową nazwą. Podpisane porozumienie jest wstępem do kolejnych, bardziej zaawansowanych rozmów, jednak zawarte w niej punkty nie są wiążące, a jedynie intencyjne. Na ten moment nie wiemy jaki będzie końcowy rezultat prowadzonych rozmów. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy oba kluby będą chciały przedstawić Prezydentowi Elbląga zarys płaszczyzny do dalszej współpracy.

Pragnę jednocześnie uspokoić i zapewnić wszystkich sympatyków i sponsorów Concordii, że żadne decyzje o wycofaniu naszej drużyny seniorów z rozgrywek ligowych nie zapadły. Głównym celem zespołu seniorów Concordii na rundę wiosenną sezonu 2020/2021, pozostanie niezmiennie utrzymanie drużyny na poziomie III ligi. Ponadto od nowego sezonu zamierzamy wprowadzić w naszej szkółce piłkarskiej nowy system szkolenia, którego efektem ma być wprowadzenie w przyszłości jak największej liczby naszych wychowanków do zespołu seniorów.

Daniel Pelc, dyrektor sportowy Concordii Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama