Concordia przegrała z Arką (piłka nożna)

Elbląg, Concordia przegrała z Arką (piłka nożna)

W czwartek kolejny mecz sparingowy rozegrali piłkarze Concordii. Elblążanie przegrali w Gdyni z pierwszoligową Arką 0:1 (0:1).

Początkowo spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. Najpierw kiedy z rzutu wolnego uderzył Mateusz Szwoch, udanie interweniował Hieronim Zoch, a po kwadransie gry niecelnie z lewej strony strzelał Marcin Radzewicz. Swoją przewagę Arka udokumentowała po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Szwoch, a do siatki trafił z siedmiu metrów Piotr Tomasik. W końcówce pierwszej odsłony elblążanie mogli doprowadzić do remisu, ale po strzale Damiana Szuprytowskiego piłka minęła światło bramki.
       Gdynianie mogli podwyższyć prowadzenie po godzinie gry, kiedy w sytuacji sam na sam z Michałem Kopką znalazł się Wojowski, ale bramkarz Concordii udanie interweniował. Pomarańczowo-czarni mieli w tej części gry dwie dobre okazje do zdobycia gola, ale strzał Michała Kiełtyki został zablokowany, a chwilę później niecelnie uderzył Adrian Korzeniewski. W końcówce drugiego gola mogli zdobyć gospodarze. Na strzał zdecydował się Piotr Pietkiewicz, ale piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy.
       Kolejny sparing pomarańczowo-czarni rozegrają w najbliższą środę, kiedy zmierzą na boisku przy ul. Skrzydlatej z Olimpią 2004. Początek spotkania o godz. 18.

Arka Gdynia- Concordia Elbląg 1:0 (1:0)

Tomasik 24'

Arka:
       I połowa: Szlaga - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Radzewicz - Grzelak, Szwoch, Rzuchowski, Tomasik - Kuklis, Zwoliński
       II połowa: Miszczuk - Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff- Brzuzy, Pietkiewicz, Tomasik, Wojowski - Surdykowski (55' Grzelak), Zwoliński

Concordia: Zoch (46' Kopka) - Lepczak, Sambor, Kostkowski, Uszalewski - Szuprytowski (75' Lewandowski), Korzeniewski, Zawierowski, Kulpaka (46' Kiełtyka)- Zejglić, Rasaq (46' Zabłocki)