Concordia przegrała z Motorem (piłka nożna)

Elbląg, Concordia przegrała z Motorem (piłka nożna)

Concordia mimo prowadzenia w Lublinie nie zdołała wywalczyć choćby punktu. Elblążanie stracili gola w końcówce meczu z Motorem i przegrali 1:2 (1:0).

Elblążanie wrócą z ostatniego pojedynku w rundzie jesiennej bez punktów, choć w pierwszej połowie nic nie zapowiadało ich porażki. Mimo przegranego meczu z Motorem beniaminek ligi może być zadowolony z pierwszej części sezonu.
       W pierwszej odsłonie to goście z Elbląga dominowali na boisku. Concordia zagrała wysokim pressingiem, czym mocno zaskoczyła gospodarzy. Podopieczni trenera Piotra Świerczewskiego mieli problemy z rozpoczynaniem akcji i w 25 min. przegrywali 0:1. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka trafiła w polu karnym do niepilnowanego Jakuba Zejglića, a ten strzałem z 10 metrów trafił do siatki. Mało brakowało, by jeszcze przed przerwą pomarańczowo-czarni prowadzili dwoma golami, ale po ich składnej akcji piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy Damian Falisiewicz.
       Druga połowa meczu była wyrównana, a elblążanie stracili dwa gole po stałych fragmentach gry. Najpierw po rzucie rożnym Hieronima Zocha pokonał strzelając głową Damian Szpak, a w 84 min. w podobnej sytuacji do bramki gości trafił Ivan Jovanović. W ostatniej minucie meczu ambitnie walczący elblążanie mogli wyrównać, ale po uderzeniu Rasaqa Bangboye piłka przeleciała nad poprzeczką.
       Szkoda straconych punktów, bo w sobotnim spotkaniu Concordia nie zasłużyła na porażkę. Mimo przegranej w Lublinie, elblążanie nie muszą się wstydzić swojej postawy w rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Adama Borosa z 22 punktami spędzą zimę na dziesiątym miejscu w ligowej tabeli.

Motor Lublin - Concordia Elbląg 2:1 (0:1)

Damian Szpak 67, Ivan Jovanović 84 - Jakub Zejglic 24

Zobacz tabelę II ligi.

Wyniki 17 kolejki II ligi gr. wschodniej w sezonie 2012/13:

Olimpia Elbląg – Pelikan Łowicz 1:1, Stal Rzeszów – Wigry Suwałki 0:0, Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 2:0, Motor Lublin – Concordia Elbląg 2:1, Stal Stalowa Wola – Radomiak Radom 1:1, Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 1:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Tarnów 0:0, Wisła Płock – Garbarnia Kraków 1:0, Resovia – Siarka Tarnobrzeg 1:0.