Concordia urwała punkt rezerwom Legii

Elbląg, Concordia urwała punkt rezerwom Legii

Kryzys związany ze zdobywaniem punktów na wyjeździe podopieczni Łukasza Nadolnego mają już chyba za sobą. Dziś w Ząbkach urwali punkt rezerwom warszawskiej Legii.

Concordia Elbląg w dzisiejszym meczu z rezerwami Legii Warszawa faworytem na pewno nie była. Po pierwsze: pomarańczowo-czarni stosunkowo niedawni nauczyli się przywozić punkty z meczów wyjazdowych. Po drugie: Inaki Astiz, Maciej Rosołek i Kacper Kostorz w składzie rywali. Tego pierwszego przedstawiać nie trzeba – w Legii od 2007 r. (z przerwą na występy na Cyprze). W tym sezonie Hiszpan balansuje pomiędzy ekstraklasą (2 mecze w barwach „jedynki” Legii plus mecz w Pucharze Polski), a III ligą. Dwóch kolejnych jeszcze wczoraj (9 listopada) brało udział w pogromie zabrzańskiego Górnika w pierwszej drużynie Wojskowych. Ale nazwiska nie grają czego najlepszym przykładem jest właśnie Inaki Astiz, w 2017 r.: grał w 1/8 Ligi Europy, a w 2019 w III lidze polskiej. Na bramce Legii stanął trenujący z pierwszym zespołem Wojciech Muzyk.

I po pierwszej połowie mogło się wydawać, że wszystko pójdzie po myśli gospodarzy. Już w 15. minucie Nikodem Niski trafił w boczna siatkę bramki Concordii. A kilka minut później było już 1:0 dla gospodarzy. Kacper Kostorz wykorzystał sytuacje „sam na sam” z Kamilem Szawarynem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze mieli w pierwszej części jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na przerwę schodzili tylko z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni zwietrzyła szansę na przywiezienie do Elbląga jakiś punktów. Bramkę na wagę remisu zdobył Rafał Lisiecki po podaniu Bartosza Danowskiego. Obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji, aby przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyć. Wynik jednak nie zmienił się i oba zespoły podzieliły się punktami.

W przyszłym tygodniu Concordia na własnym boisku podejmie Huragan Morąg.

Legia II Warszawa – Concordia Elbląg 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Kostorz (19. min.), 1:1 – Lisiecki (69. min.)

Concordia: Szawaryn – Szawara, Maciążek, Lewandowski, Bukacki, P. Pelc (46' Danowski), Tomczuk, Sulewski, Wira (46' Kozak), Lisiecki (73' Pawłowski), Duda (89' Goljasz)