Concordia wygrała z Zatoką Braniewo

Elbląg, Concordia wygrała z Zatoką Braniewo

Kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Nadolnego pokonali na wyjeździe Zatokę Braniewo 2:0 (2:0).

Spotkanie rozegrane zostało w trudnych warunkach na grząskim boisku. Mimo tego obie drużyny, zwłaszcza w pierwszej połowie, stworzyły kilka ciekawych sytuacji. Początkowo lepiej radzili sobie gospodarze, ale wraz z upływem czasu gra stawała się coraz bardziej wyrównana. W końcówce pierwszej połowy Concordia zadała dwa celne ciosy. W 42 min. trójkową akcję rozpoczął Dawid Załucki, który prostopadle zagrał do wychodzącego Martina Stracha. Elbląski zawodnik podciągnął z piłką kilka metrów u wyłożył futbolówkę Karolowi Stysiowi, który dopełnił formalności i skierował piłkę do pustej bramki. Trzy minuty później było już 2:0 dla gości. Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Burzyński, a gola głową strzelił Bernard Powszuk.
       W drugiej połowie przewaga pomarańczowo-czarnych nie podlegała już dyskusji. Obaj trenerzy dokonali w swoich składach kilku roszad, co także miało wpływ na poziom zawodów. Mimo sytuacji z obu stron wynik meczu nie uległ już zmianie. Kolejny mecz sparingowy elblążanie rozegrają w najbliższą sobotę 5 marca. Zespół Łukasza Nadolnego zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lubawa.

Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 0:2 (0:2)

0:1 - Styś (42.), 0:1 - Powszuk (45.)
       Concordia: Zawodnik testowany (45 Sominka) - Lubiejewski, M. Pelc, Powszuk, Niburski, Szymanowski, Burzyński, Styś, Kiełtyka (45 Essomba), Załucki, (46 P. Pelc), Strach (46 Sieńczak).