Concordia wygrywa w Warszawie

Elbląg, Concordia wygrała z warszawską Polonią
Concordia wygrała z warszawską Polonią (fot. Anna Dembińska, arch portEl.pl)

Dwie porażki i wystarczy. Prawdopodobnie tak powiedzieli sobie przed meczem z Polonią Warszawa piłkarze Concordii Elbląg. Jak (prawdopodobnie) powiedzieli, tak zrobili i wywieźli z Warszawy trzy punkty.

Polonia Warszawa jest w poważnym kryzysie. Sportowo wygląda to tak, że „Czarne Koszule” od pięciu meczów (przed dzisiejszym starciem z Concordią) nie zdobyły punktów. Pomarańczowo – czarni mieli więc wyborną szansę, aby poprawić sobie humory po dwóch ostatnich porażkach.

Podopieczni Łukasza Nadolnego na prowadzenie wyszli w 23 minucie spotkania. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Rafał Maciążek i wyprowadził elblążan na prowadzenie. 10 minut później pomarańczowo – czarni stworzyli kolejną groźną akcję, ale zabrakło dokładności.

W drugiej połowie Poloniści chcieli doprowadzić do remisu. Udało im się w 52. minucie. Bramkarz Concordii odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego, do niej dopadł Grzegorz Wojdyga i wyrównał stan meczu. Odpowiedź Concordii była niemal natychmiastowa. Najpierw w 60 minucie prowadzenie dla gości „odzyskał” Adam Duda silnym strzałem pokonując bramkarza gospodarzy. A trzy minuty później Polonistów „dobił” Rafał Lisiecki. Mało brakowało, aby kilka minut później padła czwarta bramka dla elblążan, ale piłkarz Concordii minimalnie się pomylił. Elblążanie mieli też okazję do podwyższenia wyniku pod koniec spotkania, ale dobra interwencja bramkarza Polonii zapobiegła utracie bramki przez gospodarzy.

Poloniści mieli swoje sytuacje, ale na bramkę zamienili tylko jedną. Większe zagrożenie stworzyli w pierwszej połowie.

Za tydzień podopieczni Łukasza Nadolnego na własnym boisku podejmą Ursus Warszawa.

Polonia Warszawa – Concordia Elbląg 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Maciążek (23. min.), 1:1 – Wojdyga (52. min.), 1:2 – Duda (60. min.), 1:3 – Lisiecki (63. min.)