Concordia żegna IV ligę

Elbląg, Concordia żegna IV ligę

Osiem bramek padło w meczu Concordii Elbląg z Polonią Iłowo. Świeżo upieczony trzecioligowiec z Elbląga niemal przez cały mecz gonił wynik.

Zaczęło się dość sensacyjnie. W 9. minucie Kacper Ciesielski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie strzałem z pola karnego. Concordia, zamiast wyrównać... straciła kolejną bramkę. W 22. minucie Dominik Lemanek wykorzystał błąd defensywy gości i znalazł się „sam na sam” z Jakubem Ignaciukiem. I po chwili goście wznawiali grę od środka boiska.

Kontaktowego gola dla pomarańczowo – czarnych zdobył Joao Augusto po podaniu Łukasza Kopki w 33. minucie. Kilka chwil później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Dominik Lemanek, który głową umieścił piłkę w bramce.

Podczas pierwszych 45 minut oba zespoły miały jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki. Tymczasem na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze, którzy w tym meczu walczyli o utrzymanie w IV lidze.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli pomarańczowo – czarni. Mariusz Pelc wykorzystał podanie Mateusza Szmydta i pokonał Huberta Stryjka strzegącego bramki Polonii. Gospodarze odpowiedzieli trzecim golem Dominika Lemanka. Volodymyr Melnychenko (po przerwie zmienił w bramce Jakuba Ignaciuka) musiał wyciągnąć piłkę z bramki po strzale z rzutu wolnego po faulu Aleksa Łęckiego. Piłkarz Concordii zobaczył czerwoną kartkę i goście musieli sobie radzić w dziesięciu.

Grający w osłabieniu świeżo upieczony trzecioligowiec... doprowadził do remisu. W 61. minucie Mateusz Szmydt dobił piłkę po strzale Mariusza Pelc w zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 72. minucie kolejny rzut rożny dał elblążanom remis. Po dośrodkowaniu Radosława Bukackiego – Joao Augusto drugi raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym meczu. Obie drużyny nie wykorzystały już kolejnych okazji do zdobycia gola.

Concordia Elbląg sezon zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli i w pewnym stylu awansowała do III ligi. Podopieczni Krzysztofa Machińskiego wywalczyli 73 punkty (23 zwycięstwa, 4 remisy i 3 porażki). Bilans bramek: 91:23.

Polonia Iłowo – Concordia Elbląg 4:4 (3:1)

Bramki: 1:0 – Ciesielski (9. min.), 2:0 – Lemanek (21. min.),, 2:1 – Augusto (33. min.), :1 – Lemanek (34. min.), 3:2 – M. Pelc (49. min.), 4:2 – Lemanek (56. min.), 4:3 – Szmydt (61. min.), 4:4 – Augusto (72. min.)

Concordia: Ignaciuk (46' Melnychenko) – Lewandowski, Barros (85' Wieliczko), Szawara, Bukacki, Drewek (71' Skierkowski), Łęcki, Kopka (59' Rudziński), Szmydt, Augusto, M. Pelc (71' Nestorowicz)