UWAGA!

Czas podsumowań UKS „Kontra” ( boks)

Elbląg, grafika nadeslana przez UKS Kontra
grafika nadeslana przez UKS Kontra

Zawodnicy uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” w Elblągu wzorem lat ubiegłych również w mijającym 2013 roku odnotowali znaczące sukcesy na ringach krajowych oraz międzynarodowych. - łącznie siedem razy zdobywali tytuły Mistrzów, Wicemistrzów oraz brązowych medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w boksie, w tym dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Największy sukces sportowy przypadł w udziale zawodniczce Sandrze Kruk, która jest aktualną Wicemistrzynią Świata Kobiet w boksie w wadze 57 kg, w 2013 r. zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet, jest także Mistrzynią Polski Seniorek. W światowym rankingu najlepszych zawodniczek świata, który powstaje na podstawie wyników osiąganych w najważniejszych imprezach mistrzowskich, opracowanym przez AIBA Sandra Kruk zajmuje wysokie trzecie miejsce w kategorii wagowej 57 kg. Jednocześnie Kruk jest najwyżej sklasyfikowaną Europejką w swojej kategorii wagowej w dyscyplinie sportu boks kobiet. Natomiast w rankingu 90-letniej historii Polskiego Związku Bokserskiego na sklasyfikowanych 50 najlepszych pięściarek Sandra Kruk zajmuje 4. miejsce. W rankingu najlepszych seniorek w Polsce za 2013 rok według danych Polskiego Związku Bokserskiego  Sandra Kruk zdeklasowała swoje rywalki w kategorii wagowej 57 kg i zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 410 punktów z przewagą nad kolejną zawodniczką 350 punktów.
       Zawodniczki i zawodnicy Klubu w roku 2013 łącznie siedem razy zdobywali tytuły Mistrzów, Wicemistrzów oraz brązowych medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w boksie, w tym dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe. W mijającym roku zawodnicy UKS "Kontra" uczestniczyli w 28 imprezach sportowych na ringach krajowych i zagranicznych.
       Uczniowski Klub Sportowy „Kontra” w roku 2013 był organizatorem dwóch imprez sportowych na obiektach sportowych miasta; sympatycy boksu byli widzami V Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Wiesława Budzińskiego oraz VII Międzynarodowego Memoriału Bokserskiego im. Jerzego Grzankowskiego .
       Działalność sportowa Klubu nie byłaby możliwa bez finansowania przez Urząd Miejski w Elblągu oraz bez wsparcia sponsorów.  Podsumowując mijający rok Zarząd Klubu pragnie podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do sukcesów naszych zawodników.
       Podziękowania kierujemy również do Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl, która w 2013 roku objęła patronatem medialnym imprezy sportowe, których organizatorem był Klub oraz zamieszczała informacje o sukcesach sportowych naszych zawodników.
       Zawodnikom wszystkich dyscyplin oraz sympatykom sportu życzymy szczęśliwego, obfitującego w ekscytujące wydarzenia sportowe 2014 roku.
      
      
      
Prezes UKS Kontra Krzysztof Stemplewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama