Cztery medale atletów z LUKS Meyer (podnoszenie ciężarów)

Gospodarzem Mistrzostw Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w podnoszeniu ciężarów był elbląski LUKS Meyer. W hali Atleticonu do rywalizacji przystąpili zawodniczki i zawodnicy do lat 20 z pięciu klubów województwa. Gospodarze wywalczyli jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Na pomoście Atleticonu zaprezentowało się 44 ciężarowców z klubów: TS „Nida” Nidzica, MLKS „Siła” Bartoszyce, GLKS „Orzeł” Kowalewo, LUKS TKKF Kurzętnik i LUKS Meyer Elbląg.
       W elbląskim klubie nie ma zawodniczek w podnoszeniu ciężarów, natomiast dobrze spisali się zawodnicy. Złoty medal w dwuboju w kategorii wagowej 56 kg wynikiem 127 kg (55+72) zdobył Paweł Kulik.
       Srebrne medale wywalczyli: w wadze 77 kg – Tomasz Rogoża wynikiem 190 kg (85+105); 105 kg – Marcin Sałek rezultatem 200 kg (85+115). Brązowy medal w kat. 94 kg wywalczył Arkadiusz Grabarczyk wynikiem 170 kg (75+95).
       W kategorii wagowej 69 kg startował szesnastoletni elblążanin Mateusz Maliszewski, zajmując piąte miejsce wynikiem 160 kg. Zwyciężył w tej rywalizacji najlepszy atleta mistrzostw, Piotr Pietrusewicz z Bartoszyc zaliczając w dwuboju 235 kg, co w przeliczeniu na punktację Sincleaira dało 314,5 pkt.
       Z elblążan nie ukończył zawodów, paląc podejścia w rwaniu wagi 85 kg, Julian Falkowski.
       Sędzia główny mistrzostw Aleksander Ogrodnik podkreślił waleczność wszystkich startujących zawodniczek i zawodników, a w tym gronie debiutujących reprezentantów z niedawno utworzonej sekcji podnoszenia ciężarów LUKS TKKF z Kurzętnika.