UWAGA!

Czy to na pewno było fantastyczne lato?

2013-09-15
08:00
 
Na zdjęciu Vova szaleje na windsurfingu!
Na zdjęciu Vova szaleje na windsurfingu!

Grupa Wodna przyzwyczaiła już nas do swoich niestandardowych pomysłów dla dzieci i młodzieży. Jak wyglądały kolonie i obozy w tym roku? Czy było bezpiecznie? Czy pojawiły się nowe atrakcje?

Wrzesień to czas podsumowań... Zapytaliśmy więc Marcina Trudnowskiego, szefa Grupy Wodnej o to jaki był ten sezon.
       Przede wszystkim na naszą akademię przyjeżdża coraz więcej dzieci i młodzieży z całej Europy. Grupy z obwodu Kaliningradzkiego oraz dzieci z polskimi korzeniami z Anglii, Niemiec, Irlandii. Mieliśmy także uczestników z Ukrainy, Szwecji, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Włoch, Austrii oraz dzieci praktycznie z całej Polski. Doskonale w tej międzynarodowej ekipie sprawdzali się elblążanie, których tradycyjnie przybyło najwięcej.
       Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oprócz jednej rozciętej stopy na ostrej muszli, podbitego kolanem oka na trampolinie i podbitego oka rzuconą śliwką, przez chłopaka chcącego zwrócić na siebie uwagę fajnej dziewczyny. Nie odnotowaliśmy poważniejszych kontuzji.
       Praktycznie wszystkie dzieciaki wyjeżdżały ze łzami w oczach i reklamacjami że tak krótko: DD.
       Nowością programową była w tym roku Wyprawa Globtrotera (jachtem, łodzią motorową lub rowerami), czyli nocleg pod namiotami na Prehistorycznym Cyplu Poławiaczy Fok oraz wyprawa motorówką na wrak łodzi podwodnej ORP Kujawiak na Mewiej Rewie.
       Po raz pierwszy w historii akademii, uczestnicy mogli wziąć udział w kursie nurkowania z międzynarodowym certyfikatem PADI Open Water Diver.
       Windsurfing, quady, motorówka, rejsy jachtem, nurkowanie, kajaki, wspinaczka, rowery, strzelnica - w małych, 8-osobowych grupach koloniści uczą się i doskonalą swoje umiejętności oraz oczywiście świetnie się bawią.
       Wszystkim uczestnikom Akademii Sportów Wodnych 2013 serdeczne podziękowania za fantastyczną atmosferę, ogromne ilości pozytywnych emocji oraz za chęci do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności! Rodzicom, uczestników przesyłamy wielkie podziękowania za zaufanie jakim nas Państwo obdarzacie, za świadomy wybór pewnej filozofii, koncepcji, którą ciągle rozwijamy właśnie pod szyldem Akademii Sportów Wodnych w nadmorskim Władysławowie.
      
      
W imieniu swoim i kadry ASW jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia już w wkrótce na kolejnym szlaku!

      
Zapraszamy do obejrzenia niesamowitych poobozowych galerii – kliknij tu.
      

       -------- Reklama ----------
Marcin Trudnowski, pedagog, kapitan, instruktor
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej