UWAGA!

Dąbrowski o krok od tytułu (szachy)

Rozgrywki Grand Prix o mistrzostwo Elbląga w szachach szybkich zbliżają się do finiszu. Ponownie najlepszy okazał się lider klasyfikacji Wojciech Dąbrowski.

W 8. turnieju udział wzięło 20 czołowych elbląskich szachistów. W sześciu rundach rozegranych systemem szwajcarskim ponownie najlepszy okazał się lider klasyfikacji, Wojciech Dąbrowski, który zdobył 5 pkt. i wyprzedził o pół punktu kolegów klubowych ze Startu: Piotra Plewę i Tadeusza Sikorskiego.
       Po 8. turniejach nastąpiła zmiana wicelidera. Prowadzi nadal Wojciech Dąbrowski – 42 pkt., zaś na drugie miejsce awansował Piotr Plewa wyprzedzając punktacją pomocniczą Radosława Gniado – obaj po 27 pkt., a czwarte miejsce utrzymał Bogdan Siwoń – 25,5 pkt.
       Ogółem sklasyfikowanych jest 35 zawodników, w tym 10 juniorów. Najlepszym juniorem jest nadal 9-letnia Lidka Czarnecka – 21,5 pkt. i 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.
       Dwa ostatnie turnieje zostaną rozegrane w kolejne czwartki - 5 i 12 grudnia o godz. 17.30 – jak zwykle w sali Klubu Olimpijczyka w Elblągu przy ul. Kościuszki 77a.
       Organizatorzy już dziś zapraszają.
      
Bogdan Siwoń, prezes Klubu Szachowego „Start” Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama