UWAGA!

Dawid Michelus przed startem na Mistrzostwach Europy

Elbląg, Dawid Michelus
Dawid Michelus (fot. nadesłane)

Dawid Michelus, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra w Elblągu przebywa obecnie na zgrupowaniu Kadry Narodowej Seniorów w boksie we Władysławowie. To ostatni etap przygotowań do startu w ME w Sofii. 

Trener Kadry Narodowej Seniorów – Zbigniew Raubo ogłosił wcześniej skład polskiego zespołu na tegoroczne Mistrzostwa Europy , w którym znalazł się Michelus , dla ktorego rywalizacja na bułgarskim ringu będzie walką nie tylko o medal kontynentalny, ale także o awans do Mistrzostw Świata – Doha 2015, stanowiący kwalifikację olimpijską.
       Przypomnijmy ,iż Dawid Michelus jest członkiem ścisłej Kadry Narodowej Seniorów w boksie,jednocześnie najlepszym pięściarzem Polski w wadze lekkiej .Największe sukcesy zawodnika: brązowy medalista igrzysk olimpijskich młodzieży (Singapur, 2010) , brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw świata (Baku, 2010). Liczący obecnie 22 lata Dawid Michelus na młodzieżowym ringu pokonał wicemistrza olimpijskiego. Był trzecim pięściarzem Igrzysk Olimpijskich Młodzieży i Młodzieżowych Mistrzostw Świata.Wygrywał z takimi rywalami jak późniejszy wicemistrz olimpijski z Londynu i wicemistrz świata 2009 roku Tugstsogt Nyambayar (Mongolia).
       Michelus jest 4-krotnym mistrzem Polski . Startuje także w zawodowej grupie Rafako Hussars Poland (liga World Series of Boxing), odnosząc w ostatnim sezonie dwa zwycięstwa.
       Dawid Michelus jest wychowankiem WKS Sokół Piła, od lipca 2014r. reprezentuje barwy UKS Kontra Elbląg .Już jako zawodnik Kontry brał udział w roku ubiegłym w Mistrzostwach Unii Europejskiej, skąd wrócił bez medalu .W tym sezonie ciężko pracuje na zgrupowaniach Kadry Narodowej w boksie oraz na treningach w elbląskim klubie pod okiem szkoleniowców Kamila i Krzysztofa Stemplewskich .Przed wyjazdem do Władysławowa duży nacisk podczas kilkudniowego pobytu w Elblągu trenerzy położyli na taktykę i umiejętność wyczucia dystansu , co znalazło przełożenie podczas sparingów z klubowymi kolegami, m.in. Andrzejem Wasilewskim oraz Haikiem Grigorjanem , który po blisko pięcioletniej przerwie wrócił do boksu.
       Trzymamy kciuki za Dawida i medal w Sofii , bo stać go na miejsce na podium Mistrzostw Europy.
Kamil Stemplewski, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama