UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dlaczego brydż?

Elbląg, Dlaczego brydż?
(fot. AD)

W życiu ciężko teorię przeobrazić w praktykę, dlatego przedmioty szkolne typu arytmetyka czy logika są z reguły mniej lubiane przez uczniów. Zniechęca przede wszystkim duże „przeteoretyzowanie” z jednej strony i brak natychmiastowej weryfikacji z drugiej, czyli praktyki, która potwierdziłaby zasadność aksjomatów.

„Myślę, więc wygrywam…w brydża, w szkole, w życiu.”
      
       Poza arytmetyczno-logicznym rozumowaniem brydż rozwija u młodego człowieka pamięć, zdolności do oceniania i szacowania, koncentrację, odporność na stresy, a także umiejętność planowania i współpracy. Samo granie zapewnia wiele radości, a „bezpieczne współzawodnictwo” dostarcza spore ilości adrenaliny. Uprawianie brydża pozwala opanować wpływ tej adrenaliny i także hormonów na działania młodego człowieka, co jest niezwykle istotne w trakcie zdawania jakichkolwiek egzaminów i sprawia, że jego zachowania stają się bardziej logiczne i przewidywalne.
       Brydż przezwycięża wszelakie bariery, będąc niedrogim hobby, które można uprawiać gdziekolwiek i kiedykolwiek, czy to w gronie przyjaciół, czy uczestnicząc w zawodach sportowych. Rozrywka, która nigdy nie nuży i jeśli włoży się trochę pracy, może dać więcej, a mianowicie sportowe sukcesy, kontakty oraz możliwość zwiedzania świata i zyskania sławy.
       W życiu ciężko teorię przeobrazić w praktykę, dlatego przedmioty szkolne typu arytmetyka czy logika są z reguły mniej lubiane przez uczniów. Zniechęca przede wszystkim duże „przeteoretyzowanie” z jednej strony i brak natychmiastowej weryfikacji z drugiej, czyli praktyki, która potwierdziłaby zasadność aksjomatów.
       Dyscypliną, która znakomicie spełnia się w roli treningu, jest brydż (czyli, w gruncie rzeczy, dziedziny następujące: arytmetyka, logika, etyka, psychologia, informatyka, teoria decyzji, kombinatoryka, teoria wolnych miejsc, rachunek prawdopodobieństwa, teoria ograniczonego wyboru).
       Będący znakomitą intelektualną rozrywką brydż cieszy się w Polsce od lat niesłabnącym powodzeniem wśród młodzieży. Młodzi Polacy w chwili obecnej nie mają sobie równych i zdobywają mnóstwo medali mistrzostw świata i Europy, w tym głownie złote. Został też dostrzeżony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako istotne ogniwo w procesie edukacji i włączony do programu nauczania jako przedmiot nadobowiązkowy.
       Brydż może być także wyborną alternatywną rozrywką i być może hobby na całe życie.
      
       ESBS – Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego.
      
      
      
Bogusław Gierulski, ESBS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Wie ktoś może co to za loty, nowych helikopterów pogotowia lotniczego, nad miastem od paru dni się odbywają. .. szczególnie po zmroku. .? Ćwiczą czy co?. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    obserwer(2010-02-28)
Reklama