Dobry początek (B-klasa)

ZKS Olimpia Elbląg udanie rozpoczęła rozgrywki B-klasy w sezonie 2004/2005 pokonując w meczu wyjazdowym Relax Płoskinia 6:2. Tym samym potwierdziła swoje aspiracje w walce o awans do A-klasy.

Drugim obok "Olimpijczyków" teamem, który powinien liczyć się w tej rywalizacji będzie zapewne ekipa Number One Braniewo, która rozgromiła na własnym stadionie Orła Czyprki aż 12:1.
     Już początek spotkania z Relaxem pokazał, która z drużyn będzie schodziła z boiska w glorii zwycięzcy. Szybko strzelone dwie bramki przez Bogdana Wojtasa "ustawiły" mecz i zapewniły elblążanom odpowiedni komfort gry. Nawet przypadkowa bramka Relaxu nie zmąciła spokoju w szeregach elblążan, którzy zarówno w tej części, jak i w drugiej połowie meczu mieli zdecydowaną przewagę na boisku. Zresztą w chwilę po strzeleniu bramki przez miejscowych, na 3:1 dla Olimpii podwyższył Łukasz Gładek.
     Druga połowa to znów gra "do jednej bramki", niestety zawodziła skuteczność w decydujących momentach, bo wynik mógł i powinien być wyższy. Dogodne sytuacje zmarnowali m.in. Gładek, Naguszewski i Perwenis. W ostatniej minucie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, zdobywając gola po problematycznym rzucie karnym.
     Warto zaznaczyć, iż w Płoskini piłkarzy wspomagała swoim dopingiem ponad 60-osobowa grupa kibiców z Elbląga, która przez 90 minut w kulturalny sposób zagrzewała piłkarzy do walki.
     W najbliższą niedzielę 29 sierpnia w Elblągu o godz. 15 olimpijczycy zmierzą się w kolejnym meczu o ligowe punkty z zespołem Tajfuna Maliniak. Mecz ten odbędzie się na stadionie przy ul. Skrzydlatej.

Relax Płoskinia - ZKS Olimpia Elbląg 6:2 (3:1)
     Bramki dla Olimpii: Wojtas (5min, 10, 58, 80), Gładek (33, 70).

Olimpia: Lewandowski - Kaczmarczyk, Grudziński, Bożejewicz, Parszuto, Lubasiński (60' Naguszewski), Michałowski (60' Ramsz), Szucki, Szopiński (80' Perwenis), Wojtas, Gładek (85' Opaczewski)

Komplet wyników 1. kolejki: Relax Płoskinia - ZKS Olimpia Elbląg 2:6, Number One Braniewo - Orzeł Czyprki 12:1, Zalew Kamińsk - Tajfun Maliniak 3:0, Liga Pakosze - Unia Urowo 0:3 (walkower) - gospodarze nie przygotowali odpowiednio boiska (nie wymiarowe bramki).

• BRAWO OLIMPIA!!! z meczu na mecz będziecie bardziej zgraną ekipą i miejmy nadzieję awans będzie formalnością.POWODZENIA!!! Bardzo dobrze że w naszej lokalnej piłce dzieje się dużo!!
  • czy wstęp na mecz na Skrzydlatej będzie biletowany??
    0
    0
    maRRio(2004-08-24)
  • nie
  • tak bilety na krytą trybune 15 zl ,na otwarta 10zl, a na stojaca 5 :)
    0
    0
    szyderca(2004-08-24)
  • chyba 2:6 a nie tak jak podano w tytule ....
    RRRRRrrrrr !!!!!(2004-08-25)
  • Czemu ni ma składu MLEXERA z meczu z Polonią Pasłęk w A Klasie.
    0
    0
    Kibic Mlexera(2004-08-25)
  • Przy ulicy Skrzydlatej nie ma stadionu buhahaha, jest tylko klepisko, którego nie da sie nazwać nawet boiskiem. Ale kto wie może MP bedzie siedział w loży prasowej, tuż obok miejsc dla vip-ów, gdzie pojawi się prezydent Kwaśniewski, Gulczas, Klaudiusz oraz Andrej Lepper.
    0
    0
    Gospodarz "stadionu"(2004-08-25)
  • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Cafe Mundial w sobotę od godz. 9.30 na stadion przy ul. Krakusa. Będzie można pokibicować faworyzowanym pubom a także pstryknąć sobie fotkę lub uzyskać autograf od gościa tej imprezy, czyli D. Dziekanowskiego. Zapraszamy dużych i małych, biednych i bogatych, pijących piwo i nie pijących. Zagramy niezależnie od pogody, jak co roku zresztą. Dla najlepszych kibiców beczka piwa na wieczornej imprezie w pubie. Jeszcze raz zapraszam do kibicowania lokalom.