UWAGA!

Dobry występ elblążan w darterskim Pucharze Polski

 Elbląg, Dobry występ elblążan w darterskim Pucharze Polski
fot. nadesłana

20 lutego w Elblągu odbył się turniej z cyklu Pucharu Polski. Przybyła spora grupa darterów z północnej Polski, a także ze stolicy, dokładnie 52 mężczyzn i 10 kobiet. Do rywalizacji stanął m.in. Krzysztof Chmielewski z Gdańska, mistrz Polski z 2014 roku oraz zwycięzca ostatniego turnieju tego cyklu Paweł Wołynka.

Mężczyźni toczyli bój w 16 grupach po 3-4 osoby, natomiast kobiety w dwóch grupach po 5 pań. Grano, w zależności od poziomu rozgrywek do 3-5 wygranych legów. Jeden leg to partia 501 double out, czyli kończenie wartością podwójną. Każdy gracz podczas swojej serii rzuca do tarczy trzema lotkami. Zdobyte punkty odliczane są od punktacji danego gracza. Leg kończy się w chwili wyzerowania licznika, poprzez rzucenie właściwego pola na pierścieniu zewnętrznym (podwójnym).
       Wśród panów bardzo dobrze radzili sobie elblążanie, którzy licznie awansowali do gier pucharowych. Najlepiej z nich zaprezentowali się Adrian Lewandowski i Zbigniew Piwoński, którzy odpadli w ćwierćfinałach. Lewandowskiemu zabrakło trochę szczęścia, ponieważ przy stanie 3:3 miał lotkę meczową. Niestety nie trafił w sektor podwójnej '20". Oststecznie zajęcli 5-8 miejsce. Finał padł łupem Krzysztofa Chmielewskiego, który przez cały turniej nie dał cienia szans swoim rywalom, a w finale ograł Pawła Wołynkę 5:2.
       Wśród kobiet rywalizację zdominowała Małgorzata Markowska z Kętrzyna. Wygrała w finale z Mariolą Hawryluk z Augustowa 4:1. Najlepszą elblążanką była zajmująca 5-6 miejsce Ania Pajewska.
       Za tydzień turniej tej rangi odbędzie w Nakle n/Notecią. Elblążanie również tam się wybierają. Trzymajmy za nich kciuki.
      
Elbląskie Stowarzyszenie Darta SHANGHAI

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama