UWAGA!

Dodatkowe 100 miejsc na Mini Bieg Piekarczyka

 Elbląg, Dodatkowe 100 miejsc na Mini Bieg Piekarczyka
fot. arch. MOSiR

Lista startowa Mini Biegu Piekarczyka, jak co roku, została wypełniona po brzegi młodymi uczestnikami. Chcąc uszczęśliwić wszystkich pytających o możliwość udziału, powiększamy listę startową o dodatkowe 100 miejsc! Zapisy prowadzone są na stronie www.biegpiekarczyka.pl.

Każdego dnia jesteśmy coraz bliżej największej imprezy biegowej w naszym regionie. Popularnemu „Piekarczykowi” towarzyszy Mini Bieg, podczas którego kibicujemy najmłodszym zawodnikom, startującym indywidualnie lub w towarzystwie rodzica. Tutaj największym sukcesem jest radość po przekroczeniu linii mety oraz otrzymanie, niekiedy pierwszego w życiu, wyjątkowego medalu. Pierwszy bieg dziecięcy ruszy o godzinie 8:50, a starty będą odbywać się w kolejności od najstarszych do najmłodszych uczestników. Sportowa zabawa toczyć się będzie na 6 dystansach: 50 m (0-2 lat), 100 m (3-4 lat), 200 m (5-6 i 7-8 lat), 300 m (9-10 lat), 400 m (11-12 lat) i 600 m (13-14 lat). Wszystkie trasy i pętle będą wyznaczone na ul. Teatralnej. Uczestnictwo w biegu nie jest jedyną atrakcją tego dnia. 4 czerwca, na terenie Placu Jagiellończyka, pojawią się dmuchane place zabaw, strefa gastronomiczna oraz kilka innych niespodzianek zorganizowanych z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy. Zgłoszenia do Mini Biegu Piekarczyka przyjmowane są jedynie poprzez stronę biegpiekarczyka.pl. Uwaga! Gwarancją uczestnictwa w zawodach jest opłacenie pakietu startowego, którego koszt wynosi 30 złotych.

 

Bieg Główny i drużynowy

Do udziału w XIV Elbląskim Biegu Piekarczyka zapraszamy nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych, którzy będą mieli do pokonania 5 lub 10 kilometrów. Na dłuższym dystansie rywalizować będą również drużyny, składające się z minimum 5 zawodników. Zapisy prowadzone są na stronie biegpiekarczyka.pl (zakładka „Zgłoszenia”).

 

Pobiegnij w dedykowanej koszulce

Na stronie elektronicznezapisy.pl istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych dla dzieci w rozmiarach 110, 120, 130, 140, 150 i 160 cm oraz dla dorosłych w rozmiarach od S do XXL. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do 25 maja 2023 roku. Koszt zakupu koszulki wynosi 30 zł.

 

Sponsorem Strategicznym XIV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest Studio Łazienkowe AWANGARDA.

Sponsorzy i Partnerzy: Centrum Handlowe Ogrody, Hotel Kahlberg, Wolność – Fabryka Słodkości, Centrum Ubezpieczeń EXPERT, OSK EXPERT, BUS EXPERT, Sport SPA – Centrum Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii, GRIZ „Bielik”, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Elblągu, Elbląski Szkolny Związek Sportowy, REPROSKAN.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

MOSiR w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • 30 zł za sztukę która miasto robi podczas biegu. Nawet wioski okoliczne potrafią lepiej zorganizować biegi dla dzieci. A jak zapytałem czy są jakieś dyplomy, nagrody za miejsca na podium to oczywiście tłumaczenie że to ma być zabawa itp. Ok rozumiem jak się bawić to zróbcie to porządnie. Polecam trójmiasto gdzie dzielnica potrafi zrobić takie zawody że Elbląg by nie wiedział jak się do tego zabrać ale 30 sponsorów na liście jest po to tylko żeby wrzucić swoją ulotkę a I przepraszam woda I batonik Hashtagi: #Andrej
  • jednak chodzi o kasę a nie o bieg, wstyd. To po co są ci sponsorzy skoro trzeba wnieść opłatę?
  • Jak zawsze w Elblągu przy takich imprezach. Kasy zebrać jak najwięcej dać wodę w pakiecie i nara aaaa i bym zapomniał medal jeszcze ale żeby taniej było to ten z biegu na 10 km
  • @lol - Są po to baranie, żebyś nie musiał wnosić opłaty 100 zł. Czego nie rozumiesz?
Reklama