UWAGA!

Dodatkowe grupy Aktywuj się z MOSIR-em

 Elbląg, Dodatkowe grupy Aktywuj się z MOSIR-em
fot. MOSiR

Ogromne zainteresowanie wszystkimi zajęciami prowadzonymi w ramach Aktywuj się z MOSiR-em sprawiło, że od następnego tygodnia uruchomione zostaną dodatkowe grupy, do których już teraz można się zapisać.

Po długiej przerwie wracamy do aktywnego spędzania czasu i ćwiczeń nie tylko przed ekranem. Jest to teraz szczególnie ważne, ponieważ większość z nas zasiedziała się w ciągu ostatnich 2 miesięcy i chciałaby wrócić do formy. Tym bardziej, że do lata zostało już niewiele czasu. W powrocie do formy i kondycji sprzed kwarantanny pomogą zajęcia prowadzone w ramach Aktywuj się z MOSiR-em.

- Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy. - Na każde zajęcia zgłosiło się tak wiele osób, że postanowiliśmy utworzyć dodatkowe grupy. Już w następnym tygodniu rusza dodatkowa Zumba, a także Turbo Spalanie, czyli nasza nowa propozycja dla osób, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów i to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zbieramy również zapisy na zajęcia Jogi.

Zumba to zajęcia, na format których składają się szybkie i wolne rytmy. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio (trening aerobowy) są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców czy brzuch. Zajęcia prowadzi Marcin Wierzbicki.

Turbo Spalanie to zestaw ćwiczeń interwałowych. Tego rodzaju wysiłek fizyczny powoduje spalanie dużej ilości kalorii, dlatego szybko widoczne są jego efekty. Zajęcia opierają się na przeplataniu szybkich ćwiczeń (podskoków, wyskoków, wymachów oraz planków) z marszem. Turbo spalanie angażuje całe ciało i wzmacnia mięśnie. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz.

Joga jest prowadzona jest przez Agatę Derebecką. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, ale każda z nich ćwiczy według swoich aktualnych możliwości i potrzeb. Vinyasa Yoga to energetyczna forma, podczas której płynnie przechodzi się między pozycjami. Dzięki jodze stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Ponadto polepsza się nasza równowaga zarówno psychiczna, jak i fizyczna.

Dodatkowe zajęcia Zumby będą odbywały się o godz. 20.00 we wtorki i czwartki, a Turbo Spalanie w środy, również o 20.00. Dodatkowa grupa jogi zajęcia będzie miała we wtorki o godz. 19.45. Prosimy pamiętać, że na zajęcia należy zapisać się dzwoniąc pod numer 55 625 63 00 lub przesyłając zgłoszenie mailowo na adres: mosir@mosir.elblag.eu. Można również zgłosić się wysyłając wiadomość za pomocą fanpage na Facebooku MOSiR. Decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 13 zł od osoby. Bilety można nabyć przed zajęciami w kasie lodowiska. Prosimy o przyjście 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

 

Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie wytycznymi Ministerstwa Sportu. Obowiązują jednak szczególne zasady bezpieczeństwa, w tym limit osób, w zależności od powierzchni. Na tafli lodowiska, na której powstała specjalna strefa do ćwiczeń, może przebywać jednocześnie do 32 osób plus 3 trenerów. Natomiast w sali fitness, na której odbywają się zajęcia jogi – do 12 osób i trener. Bardzo ważną rzeczą jest konieczność dezynfekcji rąk po wejściu i przed opuszczeniem obiektu, a także konieczność zachowania dwumetrowych odstępów, co ułatwiają specjalnie wyznaczone na tafli lodowiska miejsca.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Z artykułu nie dowiadujemy się dlaczego (1)Portel nie zapytał właścicieli elbląskich klubów fitness o zajęcia, które robi MOSiR. Przepisy zabraniają tym klubom robić zajęcia i prowadzić działalność, MOSiR takie działania prowadzi. Minister Emilewicz zapowiada otwarcie klubów fitness od 01.06., wytyczne na stronie Ministerstwa Rozwoju nie zostały opublikowane. W takim razie jaka jest podstawa prawna tych działań prowadzonych przez MOSiR czyli de facto przez samorząd miejski. Jeżeli przyjąć, że MOSiR może działać to dlaczego nie otwiera basenów?
  • Proszę spróbować zapisać się na zumbę w wybranym fitness klubie w Elblągu. Później proszę zapisać się na zumbę w MOSIR. Jedni nie mogą, inni mogą. Hashtagi: #tematdlaportel
Reklama