UWAGA!

Dominacja najmłodszych siatkarzy w województwie

Elbląg, Dominacja najmłodszych siatkarzy w województwie
fot. nadesłana

W zeszłym miesiącu jak co roku ruszyły rozgrywki w siatkówce dla najmłodszych. Rozgrywki te organizowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej mają na celu wyłonienie najlepszych młodych siatkarzy. Na najwyższych stopniach podium stanęli młodzi elblążanie z SP nr 19, która ściśle współpracuje z Integracyjnym Klubem Sportowym ATAK.

Trzy turnieje eliminacyjne (w kategoriach wiekowych urodzonych do 2004 r. – gra dwójkami, do 2003 – gra trójkami, do 2002 – gra czwórkami) mają wyłonić najlepszą ósemkę, która to rywalizować będzie w finale wojewódzkim (odbędzie się on w Elblągu na hali CSB 30 maja). Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzyma awans do turnieju głównego, który w lipcu odbędzie się w Krakowie.
       Pod koniec marca siatkarze IKS ATAK Elbląg wyruszyli na pierwsze zawody do Kętrzyna. Do zawodów przystąpiło bardzo dużo zawodników z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Dominacja w kategorii „dwójek „ przełożyła się na zwycięstwo w całych rozgrywkach. Na 43 zespoły nasi adepci uplasowali się na 1. miejscu nie tracąc we wszystkim meczach nawet jednego seta. W kategorii „trójek” natomiast przegrana przyszła dopiero w wielkim finale, choć zajęcie drugiej pozycji przy bardzo silnej konkurencji było nie lada wyczynem.
       Skład zwycięskiej drużyny w kategorii „dwójki”
       SP 19 IKS ATAK
       Kamil Dobosz
       Szymon Patecki
       Michał Rożankowski
      
       Skład drużyny w kategorii „trójek”
       Igor Decyk
       Adrian Gąsiorowski
       Michał Żurawicki
       Krystian Sikora
      
       W niedzielę, 12 kwietnia odbyły się natomiast drugie eliminacje wojewódzkie w Węgorzewie. Pojechali na nie zawodnicy, którzy nie brali udziału w pierwszym turnieju. Podobnie jak w Kętrzynie nie było mocnych na elbląskich siatkarzy. Na 27 zespołów w kategorii „dwójek” Atakowcy wygrali zawody bez straty seta i znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji przed ostatnim turniejem, który odbędzie się w Lidzbarku Welskim 10 maja.
       Skład zwycięskiej drużyny w kategorii „dwójki”
       Oskar Woźny
       Oliwier Woźnicki
       Wojciech Kaczmarzyk
      
       Pozostałe pary, które brały udział w rozgrywkach również zajmowały punktowane do rankingu miejsca. Ciężka praca wykonywana na treningach przez naszych zawodników przynosi pierwsze efekty. Warto również zaznaczyć, iż wszyscy młodzi adepci, którzy uplasowali się na najwyższych stopniach podium uczęszczają do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa w  Szkole Podstawowej nr 19 (trenerzy: Małgorzata Lewicka, Agata Jargieła, Kazimierz Stankiewicz, Dominik Sobczak), która ściśle współpracuje z Integracyjnym Klubem Sportowym ATAK. Wspólne szkolenie przynosi pierwsze rezultaty w postaci sukcesów w województwie a miejmy nadzieję niedługo w skali ogólnopolskiej. 
      
      
Trenerzy: Piotr Kowal i Piotr Malinowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama